En iyi video kayıt programı

EfehanOz

Femtopat
Daha fazla  
OBS ve NVIDIA GeForce Experience kullandım daha önce ama OBS de büyük bir sorun alıyorum hiçbir yerde çözümü yok ve ne yaptıysam düzelmedi onu bıraktım o yüzden. GeForce ise 4K 130.000 bitrate kayıt alsam bile cam gibi olmuyor o değerlerde videonun uçması lazım. Bu sebepten dolayı kullanabileceğim en üst düzey video kayıt programı nedir, nelerdir? Yardımcı olabilir misiniz? (OBS ve GeForce hariç tabii ki)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın yazılımlar en iyileri diyebilirim. Hatta ücretsiz olduklarından ücretli ve deneme sürümü olan çoğu uygulama kendisini düzenli güncellemeyi bıraktı. Arada güncelleme alıyorlar ama bu ikisi ile yarışamayacak seviyedeler.

OBS üzerinde yaşadığın sorun nedir?
Nvidia üzerinde çektiğin videoyu eğer bir siteye yüklüyorsan, site kendi sunucu sınırlarına göre kaliteyi kırpacaktır.

Kullandığın yazılımlar en iyileri diyebilirim. Hatta ücretsiz olduklarından ücretli ve deneme sürümü olan çoğu uygulama kendisini düzenli güncellemeyi bıraktı. Arada güncelleme alıyorlar ama bu ikisi ile yarışamayacak seviyedeler.

OBS üzerinde yaşadığın sorun nedir?
Nvidia üzerinde çektiğin videoyu eğer bir siteye yüklüyorsan, site kendi sunucu sınırlarına göre kaliteyi kırpacaktır.
YouTube yüklüyorum sonuç olarak alabileceğim en yüksek çözünürlük ve kaliteyi alıp renderlamama rağmen diğer içerik üreticilerinden düşük çözünürlükte oluyor

Aldığım kayıtlarda bütün codec ayarlarını, çıktı çözünürlükler vesaire her şeyi denedim fakat videoda bildiğiniz LAG oluyor sanki online bir oyunmuşçasına video laglanıyor çok bariz belli olmuyor fakat bir kez fark eden kişi görmeden es geçemiyor (Sildim yükledim her şeyi yaptım bütün yazılımlarım ve donanımlarım güncel (bu sorun format attıktan sonra ortaya çıktı))

Lagtan kastınız fps drop girmesi gibi bişeyse oynadığınız oyuna paralel olarak ekran kartı veya işlemci konusunda ayarladığınız kaliteye yetmiyor olmasındna kaynaklıdır(rx580 4gb ile cod warzone ve pubg yayınlarında yaşadım),ayrıyeten aynı çözünürlükte diğer içerik üreticelere göre kalitesiz olduğunu düşünüyorsanız çoğu içerik üreticisi 2. sistemden işlemciden veriyor,her ne kadar kaliteli sistem olsa da 5800x3d 1080ti ile p6 en yavaş kalitede yayın vermeme rağmen görüntü istediğim gibi olmuyor,bunun çözümüde ekran kartı yerine işlemciden vermekten geçiyor tabi stabil bir kayıt-yayın içinse 2. pc kullanmak daha garanti gibi. Ayrıca steamde Action adında 50tl ye sunulan bir proğram mevcut deneme imkanım olmadı arayüzü bandicam mantığıyla aynı olduğu için öyle bakıp çıktım bayağı bi mest ediliyordu bi araştır istersen.

Detaylarını bilmiyorum. Ama yayın veya videoda 1080P yüklüyorsanız kalite çok düşüyor. YouTube'un insanları 2K veya 4K kullanmaya ittiğine dair bir şeyler duymuştum. Mesela 2K yayın yaptığınızda 1080P'nin kalitesi artıyor.

Outplayed kullanin. Hem ekran kaydedici, hem de CSGO gibi oyunlarda en iyi raundlarinizi otomatik olarak kaydeden bi program.

Lagtan kastınız fps drop girmesi gibi bişeyse oynadığınız oyuna paralel olarak ekran kartı veya işlemci konusunda ayarladığınız kaliteye yetmiyor olmasındna kaynaklıdır(rx580 4gb ile cod warzone ve pubg yayınlarında yaşadım),ayrıyeten aynı çözünürlükte diğer içerik üreticelere göre kalitesiz olduğunu düşünüyorsanız çoğu içerik üreticisi 2. sistemden işlemciden veriyor,her ne kadar kaliteli sistem olsa da 5800x3d 1080ti ile p6 en yavaş kalitede yayın vermeme rağmen görüntü istediğim gibi olmuyor,bunun çözümüde ekran kartı yerine işlemciden vermekten geçiyor tabi stabil bir kayıt-yayın içinse 2. pc kullanmak daha garanti gibi. Ayrıca steamde Action adında 50tl ye sunulan bir proğram mevcut deneme imkanım olmadı arayüzü bandicam mantığıyla aynı olduğu için öyle bakıp çıktım bayağı bi mest ediliyordu bi araştır istersen.
yok direkt olarak bildiğimiz lag

Yeni konular

Geri
Yukarı