En performanslı işletim sistemi hangisidir?

iTheZaiC

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar için sizce hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım ve işletim sistemi sürümlerine göre değişir. Şahsen Vista harici beni hiçbiri üzmedi. Windows 10 kullanmadığım için fikrim yok.

Win 7 bilgisayarın iyiyse kasıyor, kötüyse kasmıyor. Windows 10 her ikisinde de kasmıyor. Gözlemlediğim şey bu.

Windows 7'dir. Ancak donanımın iyi ise Windows 10 da güzel performans verir. Ben @XATESS arkadaşımıza katılmıyorum. Benim tecrübem windows 7 düşük donanımda (1gb ram) da yüksek donanımda da belli bir performansla çalışıyor. Ancak Windows 10 böyle donanımlarda kullanılamayacak kadar fazla kasıyor.

Güncel bir dosya sistemi kullandığı için Linux dağıtımları bana göre. Ext4 gerçekten çok hızlı tepki veriyor.

Nasıl yani Windows 10 eski sistemler de kasmıyor mu?

2 GB RAM, Pentium E5200 ekran kartsız 320 GB HDD ile sorunsuz kullanmıştım. Hiç kasma, takılma yoktu aksine 7'den iyiydi. Şu an Windows 10 kullanıyorum 7 denedim kaç kez fakat mesela oyundasın Discord açıyorsun açılmıyor sistem çöküyor. Windows 10 öyle değil açılıyor her türlü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…