En sevdiğiniz liderin en sevdiğiniz sözü nedir?

En sevdiğiniz Cumhurbaşkanı/İmparator/Kral/Han'ın en sevdiğiniz sözü nedir? İlk ben başlayayım:
“italya geçmişte yaptığı büyük işleri artık başaramaz. Çünkü büyük işler yaptığı günlerde, bunları romalılar'ın gücü sayesinde yapıyordu. Romalılar o zamanlar İtalyan'ın tek haki miydi ama günümüzde ülken 20 devlete ve çeşitli güç odaklarına bölünmüş durumda. Birbirinizle savaşıyorsunuz ve birbirinizin can düşmanısınız. Yaptığım plana yardımcı olacak çok şey biliyorum. Genç, zengin ve talihli olduğumu gördüğümden Sezar'ı, ıskender'i, Anibal'ı, Afrika'lı Scipio'yu, Pyrhus'u ve Keykavus'u aşmak niyetindeyim”

- Fatih Sultan Mehmet han

40yıllık işi 8 yıla sığdırdı: Yavuz sultan selim.
Ne mutlu türküm diyene, ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim, ordular ilk hedefiniz Akdeniz: Atatürk.
Bizi kızdırmasınlar, kızdırırlarsa Roma'ya kadar gidip saint-pierre Kilisesi'nin mihrabında atımıza yem yediririz! Beyazıt.
Dünya beşten büyüktür.
Tayyip.

40yıllık işi 8 yıla sığdırdı: Yavuz sultan selim.
Ne mutlu türküm diyene, ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim, ordular ilk hedefiniz Akdeniz: Atatürk.
Bizi kızdırmasınlar, kızdırırlarsa Roma'ya kadar gidip saint-pierre Kilisesi'nin mihrabında atımıza yem yediririz! Beyazıt.

80 yıllık işi 8 yıla sığdırdı* ayrıca hocam sultan Selim'in öyle sözü yok ki? Onu övmek için söylenmiş bir söz.

Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküntü vardır. Her ilerlemenin ve kurtuluşun anası hürriyettir.
- Mustafa Kemal Atatürk.

Celladına aşık olmuşsa bir millet, ister ezan, ister çan dinlet, itiraz etmiyorsa sürü gibi illet, müstahaktır ona her türlü zillet.

-Yusuf şahin ceritli. (Lider değil ama yine de çok doğru bir sözdür.)

Fakat yaptıklarımızı asla kâfi göremeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz. Yurdumuzu dünyanın en mâmur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız.

-Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

En sevdiğiniz Cumhurbaşkanı/İmparator/Kral/Han'ın en sevdiğiniz sözü nedir? İlk ben başlayayım:
“İtalya geçmişte yaptığı büyük işleri artık başaramaz. Çünkü büyük işler yaptığı günlerde, bunları Romalılar’ın gücü sayesinde yapıyordu. Romalılar o zamanlar İtalyan’ın tek hakimiydi ama günümüzde ülken 20 devlete ve çeşitli güç odaklarına bölünmüş durumda. Birbirinizle savaşıyorsunuz ve birbirinizin can düşmanısınız. Yaptığım plana yardımcı olacak çok şey biliyorum. Genç, zengin ve talihli olduğumu gördüğümden Sezar’ı, İskender’i, Anibal’ı, Afrikalı Scipio’yu, Pyrhus’u ve Keykavus’u aşmak niyetindeyim”

- Fatih Sultan Mehmet han
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazımdır. -Fatih Sultan Mehmed

1694376950196.png

Geri
Yukarı