En sevdiğiniz tank nedir?

Leopard 2A7. Dünyanın en iyi tankı diye düşünüyorum. Manevra kabiliyeti olsun, yüksek isabet oranları olsun en iyisi diye düşünüyorum.
Çarpışma bölgesine göre değişir, dünyanın en iyi tankı diye bir kavramın olduğunu sanmıyorum çünkü meskun mahal için farklı, uzun mesafe için farklı konfigürasyondaki tanklar ön planda oluyor. Mesela 2A7'nin Golan tepeleri gibi bir alanda başarılı olması oldukça zor olsa da o bölge için özel üretilen Merkava tankları son derece başarılı.

Keza aynı durum Merkava için de geçerli, Golan dışındaki herhangi bir yerde taaruza kalkmak onlar için zor olacaktır, üretim amacı bu değil zira.

Youtube'da bu konuda çok takipçisi olan birinin yalancısıyım ama son zamanlarda kendisinin verdiği yanlış bilgilerle ilgili çok içerik görmeye başladım.

Youtube'da bu konuda çok takipçisi olan birinin yalancısıyım ama son zamanlarda kendisinin verdiği yanlış bilgilerle ilgili çok içerik görmeye başladım.
Ayhan bey'i kastediyorsanız evet, zırhlı araçlar videolarında kaynakların dışında yorumlar yapıyor genelde. Kullandığı kaynaklar da teknik veriden ziyade yorum üstüne kurulu. Alternatif kaynaklara gitmesi gerek.

World of Tanks oyuncuları gelmiş. Acaba kaç tanesi hayatlarında gerçek tank gördüler?

Leopard 2A7.L55 topu ile tüm tankları kağıt gibi deler geçer.

Tiger 2, T90 shtora

Rheinmetallin yeni tanıttığı panther kf51. yeni nesil tanklar zaten çok göze hitap ediyor ancak bu tankın bende yeri ayrı. 130 mmlik ana silahıda bu tankı sevmemin en büyük sebebi diyebilirim. Daha zırh değerleri hakkında bir fikrimiz yok ancak bence zırh bakımından da üstün bir tank olacağını düşünüyorum.

2. Dünya Savaşı için soruyorsan panther, modern olarak soruyorsan Leopard 2 serisi 4. modelden itibaren 2A4 2A5 2A6 ve 2A7 şeklinde gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…