En Sevmediğiniz Şey

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Katlanamadığım durum yavaş bir bilgisayar ve internet bağlantısı. Sosyal olarak dayanamadığım ise hadsiz ve cahil insanlar. Hangisinden daha çok nefret ediyorum emin değilim. Yarışırlar.

Bir çoğunuza katılıyorum. Ülkenin sosyo-demografik durumu gerçekten içler acısı. Zenginler çok zengin, fakirler çok fakir. Sadece ekonomik de değil, insanlar birbirine tahammül edemez oldular. Kutuplaşma had safhada. İnsanlar birbirlerine güvenmiyor ve ön yargıya çok ihtiyaç duyuyor insanlar.

Şu an da insanlar için gri yok. Herkes ya siyah ya da beyaz. Kendisine benzemeyen kimseye güvenmiyor, selam dahi vermiyorlar.

İnsanlar ön yargıya ihtiyaç duyuyor sözü gerçekten açıklanması gerek bir cümle; insanlar karşısındaki tanımak istemiyor, bilmek istiyor. İnsanlara nereden geldiğinizi ya da nereli olduğunuzu söylediğinizde hemen kafalarında hemen geldiğiniz yer ile ilgili ya da memleketiniz ile ilgili yargılar bilince varıyor. Böylece insanlar sizin söylediklerinize değil sizinle ilgili genellediği bilgilerle sizi biliyor(!).

Biraz konudan saptım ama içimde kalmış galiba :). Okuyan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Insanlar. Insanları sevmiyorum. Sürekli kendimi sorguluyorum. Ülkeyi, toplumu, dini, her şeyi. Hal böyle olduktan sonra çok asosyal bir insan oluyorsunuz.
Bana bir benzerlik seziyorum. :D
Sonra da niye asosyal birisin diye soruyorlar. İnsanlara güven kalmadı. Ortalık her türlü insanlarla dolu.

"Format Öldürür" sloganını savunanlar...

GTX 1080 TI'a sahip olanlar. :D
Şaka bir yana. Yalancı, egoist, önyargılı, cahil, sadist, tek taraflı düşünenler, ve bir de şey olarak bakarsak yemek yerken ağzını kapatmayan hıyarlar.

Bakımsız insanlar, biriyle aynı odada uyumak, rahat bir insanla yaşamak, evde kalabalık olmak daha sayarımda neyse...

Bilgisayar almayı en çok istediğim zamanlarda (Genelde her zaman :sinsi:) bana bilgisayar toplatıp daha sipariş eve gelmeden beni çağırıp kargoyu yanımda açan arkadaşlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı