En Ucuz Pascal Ekran Kartı Kaç TL Olur?

En Ucuz Pascal Kart Kaç TL Olur?

• 500-700 TL Arası

Oy: 10 23,3%
  • 700-1000 TL Arası

Oy: 13 30,2%
  • 1000-1500 TL Arası

Oy: 12 27,9%
  • 1500-2500 TL Arası

Oy: 4 9,3%
  • 2500 TL'den Fazla

Oy: 4 9,3%

• Oy verenlerin toplamı
    43
Sen nerden biliyorsun kardeşim orta seviye olacağını?

Sen nereden biliyorsun sadece yüksek seviyeli kartlar olacağını? İllaki giriş ve orta seviyeli kartlar çıkaracaktır. Çıkarmazsa herkes Amd alır olan nVidia'ya olur.

Bu arada büyük bir ihtimal GDDR5X kullanacaklar. Bunuda fiyat etiketini azaltmak için yapıyorlar.

Bence boşuna bekleme çünkü pascal mimarisi Renderciler için yapılıyor. Oyun için alacaksan boşuna beklemenin faydası yok. 32 GB a kadar bellek imkanı sağlayacak olan ekran kartları üretilecek ve GDDR5 yerine HBM diye bir sistem kullanılacak(mış) fiyatlar ucuz olmayacak, tuz kokusunu şimdiden alıyorum :yokartık:. Bence 4GB lık GTX 970 işini görür.
Ya kardeşim kusura bakma ama senin yüzünden bunca insanlarla tartıştım. Evet 32 GB lafını bir yerde de duymuştum ama sen diyince birden kesinleşti sandım. :) Pascal GPU da 16 GB Ram kullanılacakmış. Özür dilerim.

Sen nereden biliyorsun sadece yüksek seviyeli kartlar olacağını? İllaki giriş ve orta seviyeli kartlar çıkaracaktır. Çıkarmazsa herkes Amd alır olan nVidia'ya olur.

Bu arada büyük bir ihtimal GDDR5X kullanacaklar.
Titan X den daha performanslı olan bir GPU orta seviye bir GPU olarak mı anımsatılıyor?

Bu arada büyük bir ihtimal GDDR5X kullanacaklar. Bunuda fiyat etiketini azaltmak için yapıyorlar.
İşte beklediğim yorum. Sabahtır bunu anlatmaya çalışıyorum.

Neyse ya fazla uğraşamam. Kart gelince inceleriz. Hadi eyvallah...

Sen nerden biliyorsun kardeşim orta seviye olacağını?
Pascal mimarisini çok da abartmayın. 1000 liradan aşağı ürün de çıkaracaktır yoksa tutulmaz. GTX 7xx serisi ile 9xx serisindeki farktan biraz daha farklı olacaktır. Render için ayrı bir seri çıkarırlar ve onları 32GB yaparlar diye düşünüyorum. Adamlar hepsi 32 GB olacak demiyorlar. Bütün modelleri 4GB ve üzeri üretirler bence. Çok abartmamak lazım.

Nvidia yeni seride hepsini üst seviye yaparsa AMD akıllılık yapar ve yeni serisini giriş-orta seviyelerde kartlarda çıkarıp
Nvidianın zarara gitmesini sağlıyabilir. Sence Nvidia bu riski alırmı ?
Allah'ım şu yoruma bakın! AMD akıllılık yapar ve yeni serisi giriş orta seviye olur bu sayede nVidia zarar eder. Are you serious ? Oğlum adamlar koskoca şirket dünyada 2 büyük şirketten biri. Bunu sen anca tahmin etmeye çalışırsın. Bak çalışırsın dedim tahmin edersin demedim. İddaa oynanmıyor burada. Kendinizce saçma sapan şeyler uydurmayın.

Değişen bir şey pek olmayacaktır fakat en Pascal ekran kartının en üst segmentindeki kartın 5-6 bin TL'ye satılacağını düşünüyorum.

Orta ve daha alt seviyelerde kartlar mutlaka çıkacaktır.

Bence boşuna bekleme çünkü pascal mimarisi Renderciler için yapılıyor. Oyun için alacaksan boşuna beklemenin faydası yok. 32 GB a kadar bellek imkanı sağlayacak olan ekran kartları üretilecek ve GDDR5 yerine HBM diye bir sistem kullanılacak(mış) fiyatlar ucuz olmayacak, tuz kokusunu şimdiden alıyorum :yokartık:. Giriş seviyesi kartlar da çıkarırlar tabi ama bence 4GB lık GTX 970 işini görür.

Gtx 1080 8 Gb Gddr5x ile çıkabilir. Diğer GTX 1000 serisi kartlar hakkında bilgi yok sadece birkaç video ve form sitelerinde bu konu hakkında kendi fikirlerini sunmuşlar.Daha fazla ek bilgi için aşağıdaki adreslerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler

Rumor: GeForce GTX 1080 8GB gddr5x based on Pascal GPU in May
Nvidia : Pascal Is 10x Maxwell, Launching in 2016 On 16nm - Features 3D Memory, NV-Link and Mixed Precision
Nvidia Pascal Graphics Cards Spotted, Valued At $900 & $600 - Potential GTC 2016 Demo Units
Nvidia Confirms Pascal Launching In 2016, Volta In 2018 - To Power Supercomputers in 2017 (( Pascal mimarinin yanında Volta mimarisi hakkında da bilgi bulabilirsiniz ))

Giriş ve orta seviye kartlar çıksa bile bu yılın sonuna anca çıkar bence. Bu yüzden beklemeyip alın kartınızı keyfini çıkarın. Sürekli yeni şeyler çıkıyor. Her zaman güncel kalayım derseniz çok para harcamanız gerekir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı