Ender 3 Pro V2 kullanan var mı?

mryusufcan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Merhaba arkadaşlar sipariş verdim henüz yazıcı elime geçmedi ama bilgi alışverişi olsun fikir almak sorun çıkarsa danışmak ve bunları hızlı çözmek adına yardımsever arkadaşlar varsa, yazarsa tanışmak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben geçen hafta aldım, montajında sıkıntı olmadı diyemem. Mobilya gibi montaj yaparsan iş kolay ama sağı solu oynamasın, mesafeler eşit olsun vs. vs. tarzı yaklaşırsan montaj uzun sürebilir;
benimki oldukça uzun sürdü.

Ayrıca parçaların toleranslarını geniş tutmuşlar, bendeki parçaların tekerlerini akıcı bırakınca tabla fazla oynak oluyor, %100 stabil olmadan da maks. sıkma seviyesine çoktan gelmiş oluyor yani tekerler artık dönmüyor. Ben tatlı sertten biraz daha sıkı bırakmaz zorunda kaldım, tekerler ve motor için iyi bir setup olmadı tabii.

Yarı montajlı gelen parçaların da az sıkılmış vidaları mevcut, hepsini kontrol et, tekerler dahil.

Montajda beni en çok deli eden kısım mili geçirdikten sonra Z ekseni aşağı inince kasıyordu, çerçeve ayarı cillop gibi olmasına rağmen.Z motorun arkasına biraz kağıt koyunca kasmayı kesti, Ender 3'de de aynı sorun olmuş, kağıt yerine oraya print alıp parça koyan da var. Ama aslında sorun mili üstten tutan braketin 90 derece olmaması.Onu çekiçle döven de olmuş ama açıkçası yemedi.

Herşeye rağmen ilk çıktılar gayet normal çıktı, ben sıvadım sanmıştım oysa ki. Beklediğimden çok daha temiz baskı alıyor. Gelen beyaz filamentle bir tablet tutucu, bir XYZ küp bir de Benchy basabildim, biraz da arttı. Gayet temiz çıktılar.

Ben hot end fix yaptım sadece, yay almadım. Onun yerine tabla vidalarına yayın üzerine gelecek şekilde şapka taktım, şimdilik iyi gibi tabla ayarı. Makarayı da üstten sola çektim.

Dosya Ekleri

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    99,6 KB · Görüntüleme: 68
Ben geçen hafta aldım, montajında sıkıntı olmadı diyemem. Mobilya gibi montaj yaparsan iş kolay ama sağı solu oynamasın, mesafeler eşit olsun vs. vs. Tarzı yaklaşırsan montaj uzun sürebilir;
Benimki oldukça uzun sürdü.

Ayrıca parçaların toleranslarını geniş tutmuşlar, bendeki parçaların tekerlerini akıcı bırakınca tabla fazla oynak oluyor, %100 stabil olmadan da maksimum sıkma seviyesine çoktan gelmiş oluyor yani tekerler artık dönmüyor. Ben tatlı sertten biraz daha sıkı bırakmaz zorunda kaldım, tekerler ve motor için iyi bir setup olmadı tabii.

Yarı montajlı gelen parçaların da az sıkılmış vidaları mevcut, hepsini kontrol et, tekerler dahil.

Montajda beni en çok deli eden kısım mili geçirdikten sonra Z ekseni aşağı inince kasıyordu, çerçeve ayarı cillop gibi olmasına rağmen. Z motorun arkasına biraz kağıt koyunca kasmayı kesti, ender 3'de de aynı sorun olmuş, kağıt yerine oraya print alıp parça koyan da var. Ama aslında sorun mili üstten tutan braketin 90 derece olmaması. Onu çekiçle döven de olmuş ama açıkçası yemedi.

Her şeye rağmen ilk çıktılar gayet normal çıktı, ben sıvadım sanmıştım oysa ki. Beklediğimden çok daha temiz baskı alıyor. Gelen beyaz filamentle bir tablet tutucu, bir XYZ küp bir de benchy basabildim, biraz da arttı. Gayet temiz çıktılar.

Ben hot end fix yaptım sadece, yay almadım. Onun yerine tabla vidalarına yayın üzerine gelecek şekilde şapka taktım, şimdilik iyi gibi tabla ayarı. Makarayı da üstten sola çektim.

Z ekseni kasma sorunu anlamadım gelince göreceğim anlaşılan, hotend fix ne yaptın, şapka ve yazıcının şu anki halini fotoğraf atar mısın?
Bir de sakıncası yoksa Instagram Telegram vs üzerinden konuşalım derim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı