Ender 3 V2 3D yazıcı katmanlar belirgin oluyor

MuhammetKe

Decapat
Daha fazla  
Ender 3 V2 yazıcım var. Atatürk büstü basıyorum dikey şekilde ama üst kısımlarda katmanlar belirgin oluyor. Bunu nasıl çözerim? Araştırdım yabancı kaynakları ama düzgün bir çözüm bulamadım.

Dosya Ekleri

• atatürk başkısmı.png
    atatürk başkısmı.png
    945,4 KB · Görüntüleme: 36
  • atatürk omuz kısmı.png
    atatürk omuz kısmı.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
0.4lük nozülde katman yüksekliğini min. 0.08mm yapabilirsin bu şekilde modeldeki geçişler daha yumuşak olur ama tamamen gitmez, çizgi genişliğin nozül çapına bağlı, stock hali 0.4mm. Slicerlar genelde 0.4 ya da biraz üstünü(0.48mm) standart ayar olarak girer, ben 0.4 kullandım her zaman.

Ova gibi yüzeye yayılan bölgelerde bahsettiğin durum her zaman olur, ya o bölgeleri dikleştirirsin çok belirgin olmayacak şekilde, ya tıraşlarsın ya da çapı düşük nozüle geçersin.

0.4'lük nozülde katman yüksekliğini minimum 0.08mm yapabilirsin bu şekilde modeldeki geçişler daha yumuşak olur ama tamamen gitmez, çizgi genişliğin nozül çapına bağlı, stock hali 0.4mm. Slicerlar genelde 0.4 ya da biraz üstünü(0.48mm) standart ayar olarak girer, ben 0.4 kullandım her zaman.

Ova gibi yüzeye yayılan bölgelerde bahsettiğin durum her zaman olur, ya o bölgeleri dikleştirirsin çok belirgin olmayacak şekilde, ya tıraşlarsın ya da çapı düşük nozüle geçersin.

Teşekkürler.

0.4lük nozülde katman yüksekliğini min. 0.08mm yapabilirsin bu şekilde modeldeki geçişler daha yumuşak olur ama tamamen gitmez, çizgi genişliğin nozül çapına bağlı, stock hali 0.4mm. Slicerlar genelde 0.4 ya da biraz üstünü(0.48mm) standart ayar olarak girer, ben 0.4 kullandım her zaman.

Buna ek olarak, normalde katman izlerinin tamamen silinmesi daha hoş görüntü ortaya çıkarır. Bunun en iyi yolu zımpara yapmak. Dahada iyi sonuç için metal macunu uygulayıp, zımparalarsan ve boyarsan güzel görüntüler elde edersin.

Ender 3 serisi 3d printer dünyasının giriş seviyesi makinaları. Böyle olması normal.

Bende bir tane zaxe makina var. Onda bu durum neredeyse sıfıra yakın. Ama kendi yaptığım printer da ve ender 3 cihazımdada senin yaşadığın durumu yaşıyorum.

Kusursuz görünüm için bende sla makina almayı düşünüyorum.😆

Geri
Yukarı