General Mobile GM5 Plus, Huawei G8, Huawei P8, Huawei Honor 7

BuzzyGamer

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Daha önceki açtığım bir konuda demiştim zaten yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum diye. Ama kararsız kaldığım için tekrar açma gereği duydum. General Mobile GM5 Plus, Huawei G8, Huawei P8, Huawei Honor 7. Bu dört telefon arasında kararsız kaldım. Sizce bu telefonlardan hangisini almalıyım? ve neden? bu arada GM5 Plus ayrıntılı inceleme videoları geldi. Videolarda beğenerek anlattıkları için telefonu onuda listeye ekledim. Ama Qualcomm Snapdragon 617 kullandığından dolayı telefonun çok kısa sürede çok fazla ısındığını söylüyorlar yorumlarda. Bu da telefonu alma isteğimi azaltıyor. Telefon donanım bakımından çok güzel. Ama ısınma sorunu can sıkabilir. Bir de Huawei P8 i de listeye ekledim ama batarya kapasitesi çok düşük geldi bana. Bu yüzden alternatif olarak ekledim listeye. Dediğim gibi sizce hangisi? ve neden?

SD 617 ısınan bir işlemci değil. Güncellik ve fiyat performans telefonu istiyorsan GM 5 Plus modeli alınabilir, eğer GM firmasına güvenebiliyorsan. P8 modeli de bu telefonlar arasından donanım olarak en güçlüsü ve en performanslı telefon. Batarya kapasitesi kullandığı donanıma göre düşük kalmış. Yine de bataryasının bir günü çıkarabileceğini düşünüyorum. G8 modeli ise iyi donanım özelliklerine sahip ve bataryası da iyi.

SD 617 ısınan bir işlemci değil. Güncellik ve fiyat performans telefonu istiyorsan GM 5 Plus modeli alınabilir, eğer GM firmasına güvenebiliyorsan. P8 modeli de bu telefonlar arasından donanım olarak en güçlüsü ve en performanslı telefon. Batarya kapasitesi kullandığı donanıma göre düşük kalmış. Yine de bataryasının bir günü çıkarabileceğini düşünüyorum. G8 modeli ise iyi donanım özelliklerine sahip ve bataryası da iyi.
Peki sence hangi telefonu tercih etmeliyim? donanıma önem veriyorum ama tasarımda olmazsa olmazlardan. Bu yüzden gözüm Huawei G8 de ama bir yandan da GM5 Plus da almak istiyorum. Kararsız kaldım.

G8 ile GM 5 Plus aynı donanıma sahip modeller. SD 617 ile SD 615 arasında performans farkı yok. İki telefonda da Adreno 405 GPU'su kullanılıyor. Marka güvenilirliğinden dolayı Huawei G8 öneririm. Güncellik ve yazılım desteği açısından GM 5 Plus modeli bir adım önde. Buna göre kararını ver.

Ben sana Honor 7 öneririm;çünkü ısınma problemi yok demelerine karşın gm5 plus acayip ısınıyor bir süre test edebilme şansım oldu.Ve gm5 plus' ın ilk üretilen serisinin problemli olduğu söyleniyor.Benim test ettiğim sürüm en son üretimdi.Bana kalırsa gm den vazgeç.Huawei' nin 3 modelini sormuşsun 1700-1800 aralığında bir bütçen varsa P8 modelini alabilirsin fakat bütçen 1500-1000 aralığındaysa Honor 7 modelini tavsiye ederim.Düşük bütçede Honor 7 ve G8' i karşılaştırırsak Honor 7 galiptir.

Ben sana Honor 7 öneririm;çünkü ısınma problemi yok demelerine karşın gm5 plus acayip ısınıyor bir süre test edebilme şansım oldu.Ve gm5 plus' ın ilk üretilen serisinin problemli olduğu söyleniyor.Benim test ettiğim sürüm en son üretimdi.Bana kalırsa gm den vazgeç.Huawei' nin 3 modelini sormuşsun 1700-1800 aralığında bir bütçen varsa P8 modelini alabilirsin fakat bütçen 1500-1000 aralığındaysa Honor 7 modelini tavsiye ederim.Düşük bütçede Honor 7 ve G8' i karşılaştırırsak Honor 7 galiptir.
Yorumun için teşekkürler. Huawei zaten sevdiğim bir markadır ayrıca dünya markası. Sadece bizim ülkemizdeki cahil ve yeniliğe açık olmayan insanlar tercih etmediğinden ülkemizde pek kullanılmıyor doğrusu. Bu yüzden parça sorunu yaşayabiliyorsun. Biraz daha fazla bütçem olsaydı hiç düşünmeden Huawei alırdım ama ne yazık ki sınırlı ve az miktarda bütçem olduğundan GM5 Plus almak zorunda kaldım. Aslında ısınma ve kamera odaklamasını saymazsak gayet kullanışlı bir telefon ama şikayet etmediğim noktaları yok değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı