Enpara kredi kartı limitim artmıyor

moonlessnight

Femtopat
Herkese merhaba. 5 aydır Enpara kredi kartını kullanıyorum. İlk kredi kartım bu arada. Ekstre kesildikten 1 gün sonra tüm dönem borcunu ödüyorum. Yaklaşık 2 ay önce CardFinans’a da başvuru yaptım ve 2 kartı da ortak limitle kullanıyorum ama limitim bir kuruş bile artmıyor. Enpara bana kredi öneriyor ama limitimi artırmıyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı? İlk kredi kartım olduğu için mi limitim artmıyor? Şubeyle görüştüğümde 6 ay düzenli bir şekilde kullanıp ödemenizi tavsiye ediyoruz demişlerdi. Ne kadar doğrudur bilemem.

A9D26B08-AC90-4266-BCC6-050D1F6A92DD.jpeg

Kredi limitleri hakkında çok şikayet okudum. Düzenli ödediği halde limit artmama vs. gibi çok şikayet vardi.

Yalnızca düzenli ödeme yapılıp yapılmadığı dışında değindikleri bir zincir konular var. Ödeme yapmayı unuttuysa ne sıklıkla unuttu. Bu ilk çeyrek de kaç kez tekrarlandı. Diğer bankalardaki limit oranı, borç oranı nedir gibi yapay zeka konuları var.

Müşteri Temsilcisi ile görüşüp durumu izah eden bir konuşma gerçekleştirebilir. Findeks hesabı açıp oradaki uzman yetkililerden destek alabilir. Bunun birçok yolu var.

Enpara'da bir anormallik olabilir. Diğer kartımda istemediğim halde limit arttırıp duruyorlar Artışı istediğimden beri diğer kart 2 katına çıktı ama Enpara 3-4Bin TL arttırmak istedim yapmadılar.
Bence de dediğiniz gibi Finansbank kolay kolay limit artırmıyor. 2 ay önce Axess free kart almıştım 5K limit vermişlerdi. Memnun olmadığım için iptal ettim ama.

Enpara kartımı ev alışverişi ve faturalar için 1000 lira limit ile kullanıyorum. 20 bin lira kmh tanımladılar sadece. Cimri olduklarını düşünmüyorum. Çünkü Kart aidatı yok, EFT/Havale masrafı yok hatta "Ayın Enparalısı" olursanız yılda 100-200 TL gibi bir tutar veriyorlar.
Ben de faturalar için kullanıyorum bu yüzden 1000 TL’lik limit yetmiyor. 1000 TL’ye ancak doğalgaz faturasını ödeyebilirim limit dolar hemen.

Yeni konular

Geri
Yukarı