EntityFramework PartialvVew - Layout Kullanımı

BatuhanYALIN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhabalar, derste aldığım bir projede bir yerde tıkandım, bir LayoutPage üzerinden, 4 adet (header, footer, 2 adet side bar) PartialView göstermem gerekiyor. PartialViewleri LayoutPage içine entegre ediyorum ve tasarımsal görüntü anlamında sorun yok. Fakat kurduğum web projesi kendi hazırladığım bir veritabanıyla haberleşiyor. EntitiyFramework kullanıyorum. Bizden talep edilen de bu sağ sol barların içine veritabanından direkt bir tablo alıp onu liste şeklinde ana ekranda sunmak. Ve sitenin RenderBody() ' sinde de withLayoutPage' le çalışan bir viewde yine veritabanından başka bir tablonun verilerini listeliyorum. Controller metotta da entitiyframework modelini tanımlıyorum fakat bunları bir tek viewe gönderebiliyorum, böyle olunca da Renderbody kısmına yolladığım listeyle diğer sağ sol barlarda olan nesne çakışıyor. Ana ekranda birden çok farklı model veriyi nasıl çalıştırabilirim? Çok uğraştım hala uğraşıyorum da tutarlı bir bilgi bulamadım, konunun uzmanı arkadaşlardan yardımcı olan olursa çok mutlu olurum, not kaygısı dışında sorunu çözememek sinir bozucu :/ Şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı