Epic Games hesabım çalındı

Wico Da Larenza

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen ayın 26'sında Epic Games hesabım çalındı. İletişime geçip Epic Games'in yardımlarıyla hesabı geri aldım. Şimdide Ubisoft ve Amazon hesaplarıma giriş yapılmış. Epic'de dil Çinceydi, (Social Club'da çalınmıştı) Social Club'da ise Rusça, Ubisoft'un attığı e-mail de ise thailand yazıyor ben hiçbir şey anlamadım. Ama biri sürekli hesaplarımda geziyor onu söyleyebilirim. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce bilgisayarı taratın. KeyLogger vs. varsa silin. Ardından tüm şifreleri ve e postaları değiştirin. Kayıtlı kartlarınızı silin ve mümkünse e postalarınızı kapatın. Tabi KeyLogger vs. varsa.

E-posta'na erişmişler tüm e-posta şifrelerini değiştir hatta mümkünse tüm e-postalarını taşı, o e-postayı kapat. E-postan yabancı ülkelere parayla satılmış olabilir. Hepsinin ardından tüm cihazlarına virüs testi yap emin ol keylogger falan olmadığına emin olamıyorsan format at.

Arkadaşlar geçen ayın 26'sında Epic Games hesabım çalındı. İletişime geçip Epic Games'in yardımlarıyla hesabı geri aldım. Şimdide Ubisoft ve Amazon hesaplarıma giriş yapılmış. Epic'de dil Çinceydi, (Social Club'da çalınmıştı) Social Club'da ise Rusça, Ubisoft'un attığı e-mail de ise thailand yazıyor ben hiçbir şey anlamadım. Ama biri sürekli hesaplarımda geziyor onu söyleyebilirim. Ne yapmam gerekiyor?

Equarıa hocamında dediği gibi bilgisyarınıza ya format atın ya da güzelce taratın. (Eğer bilgisayarınızda keyloger varsa büyük ihtimalle anti virüsler işe yaramaz format atmanız gerekir.) Ve bütün şifrelerinizi değiştirin, 2 adımlı doğrulama falan açın.

E-posta'na erişmişler tüm e-posta şifrelerini değiştir hatta mümkünse tüm e-postalarını taşı, o e-postayı kapat. E-postan yabancı ülkelere parayla satılmış olabilir. Hepsinin ardından tüm cihazlarına virüs testi yap emin ol keylogger falan olmadığına emin olamıyorsan format at.
Hocam büyük ihtimalle format atıcam da, e-postayı taşımak nasıl oluyor bilmiyorum. E-postalarımı kapatacağımı zannetmiyorum çünkü birsürü bağlantılı işlerim var.

Hocam büyük ihtimalle format atıcam da, e-postayı taşımak nasıl oluyor bilmiyorum. E-postalarımı kapatacağımı zannetmiyorum çünkü birsürü bağlantılı işlerim var.
E postalarınızı yurtdışına sattılarsa başınız çok ağrır. Ben ne olursa olsun kapatırdım. E posta taşıma dediğimiz de eski hesabınızdaki önemli mailleri yeni hesabınıza geçirip eskisini silmek.

Hocam büyük ihtimalle format atacağım da, e-postayı taşımak nasıl oluyor bilmiyorum. E-postalarımı kapatacağımı zannetmiyorum çünkü bir sürü bağlantılı işlerim var.

E-postanıza erişimleri varsa ve bunu engelleyemiyorsanız ünlü aktif başkanlara hakaret ederlerse suçlusu siz sayılabilirsiniz.

Gmail şifresini değişse. Sonra 2 adımlı doğrulama koysa ve üstüne mail'e diğer e-posta eklese

Bu kurtulması için yeterli değil mi? Olayı tam anlamadım ama mail için diyorum.

Geri
Yukarı