Epic Games'de oyun yayınlamak

Şirket kurmak zaten zorunluluk. Vergi vermeden bırakırlar mı sanıyorsun hahahaha. Benim tavsiyem mobil oyun yapman yönünde. Play Store ile yayılmak daha kolay. Güzel bir tema üzerine tycoon oyun yaparsan iyi para kazanırsın. Gelen paraya göre de artık ne hedefliyorsan biraz biraz üzerine koyarsın.

Unreal'e geçtim ve Unreal ile Mobile yönelmek pek de mantıklı değil. Ama Unity'e geri dönersem böyle bir şey olabilir.
Eğer UE 4 ile yaptıysanız oyunun %70'ni değil %88 alıyorsunuz.
Tüm sayfayı oku işine yarayabilir.

Ben de o sayfayı okudum. Bu yüzden Epic olmayacak büyük ihtimal.

Unreal'e geçtim ve Unreal ile Mobile yönelmek pek de mantıklı değil. Ama Unity'e geri dönersem böyle bir şey olabilir.
Tycoon oyun yapmak aşırı karmaşık bir şey değil ki zaten. 3 ayda gayet güzel bir iş çıkarılabilir ortaya. Dilenme simülatör mü ne vardı bak mesela ona. 0 görsel kalite 0 mantık ama tema eğlenceli.

Bağımsız bir oyunun Epic'de tutunması zor geliyor bana. Daha az pay alıyor ama oynaması ücretsiz (F2P) değilse Epic'deki bir bağımsız oyunun kimsenin ilgisini çekeceğini zannetmiyorum.

Bence Epic Games Store ile uğraşmak yerine Steam'e bakın, bağımsız küçük oyunlar için daha ideal.

Haklısınız, Steam daha mantıklı. Fakat daha fazla pay alıyor. Aslında @KopuQlavye adlı kişinin tavsiyesi de mantıklı.

Tycoon oyun yapmak aşırı karmaşık bir şey değil ki zaten. 3 ayda gayet güzel bir iş çıkarılabilir ortaya. Dilenme Simulator mü ne vardı bak mesela ona. 0 görsel kalite 0 mantık ama tema eğlenceli.

Evet, fakat Unreal'e yöneldiğim için Unreal ile yapacağım. Yani yaparsam 3D olur. Tavsiyeniz için teşekkürler.
Ben kararımı ileride şekillendireceğim. Yaz aylarında kendi oyunumu yazabilirim çünkü yaza kadar Blueprint sistemini tam anlamıyla kavrarım. Eğer bilgisayar için bir fikrim olursa Steam'e, mobil için fikrim olursa Google Play'e yüklerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı