Epson L355 Çizgili Basma Sorunu

canerci

Kilopat
Yazıcımı 2015 tarihinde aldım, çok memnundum fakat çabuk soğudum. Kısa bir süre içerisinde standart baskı kalitesinde ve fotokopi olarak kullanırken çizgili basmaya başladı. Garanti kapsamında servise verdim, kafa değişikliği yapıldı ama sonuç nafile... Sorun düzelmedi. İlk aldığımda böyle bir sorun yoktu. Aldıktan 2-3 ay sonra bu sorunla karşılaştım fakat bir türlü bu sorunu düzeltemedim. Kafa-Mürekkep temizliğinden (15-20 kez) tutun da servise kadar her yolu denedim. Aynı sorunu yaşayan var mı? Düzeltebilmek münkün mü? Teşekkürler...

Servis bu sorunu çözmek zorunda. Çözemiyorsa size yeni bir ürün vermeli.

Hocam servis test sayfalarını sorunsuz basarsa herhangi bir değişim ya da bu sorunu çözme üzerine bir şey yapmıyor ki test sayfaları sorunsuz çıkıyor ama bu çizgi olayı devam ediyor hala. Servisin o tarafı sıkıntılı aslında. 3 kere gönderdim fakat yazıcınız oldu diyerek geri almaya gittim ama sonuç nafile. İstanbul ana merkezi arayıp değişim için bilgi de sordum fakat değişim olayının bu yazıcıyı kapsamadığını, yeni çıkan modeller dahilinde Epson CoverPlus garantisi kapsamında yapıldığını söylediler ki onda bile test çıktılarının sorunlu olması şartı var bildiğim kadarıyla. İnsanlar genel olarak epson L serisinden memnunlar ama nedense bende böyle bir bahtsızlık yaşandı, yazıcıdan soğudum. Garantisi de 8 martta bitiyor cihazın. Garanti bittikten sonra da alırız elimize şırıngayı tornavidayı söke boza yapmaya çalışırız artık. Zaten bu sorundan sonra çok verim alamıyorum yazıcıdan. Benzer bir sorun yaşayan arkadaşlar çözüm yolları vb. konuda bilgilendirirlerse sevinirim...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı