Erasmus ile Norveç'te mezun olunabilir mi?

strigoi

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Erasmusla birlikte Norveç'e gitmeyi planlıyorum. Erasmus öğrencileri için garanti parası şartı aranmıyor diye biliyorum, bu büyük bir artı ancak Erasmus ile kafama takılan birkaç yer var. İlk olarak Erasmus ile orada 3 sene okuyabilme şansım var mı, yani oradaki üniversitemi tamamen bitirmek istiyorum. Üniversite okurken veya mezun olduktan sonra da bir iş bulup oturma izni almayı düşünüyorum. Bu mümkün müdür acaba, Erasmus'la gidip yurtdışında kalıcı yaşayan birkaç tanıdığım var yine de sormak istedim.
Bilen biri var mı arkadaşlar?

Burada gittiğin okul, bölüm, not ortalaman, dil yeterliliğin, gideceğin okul, bölüm, müfredat, kontenjan, başvuru sayısı gibi birçok faktöre bağlı değişir bu durum. Eğer bu saydıklarım uygun olursa yatay geçişe kabul etme şansları var. Çok çok düşük bir ihtimal olduğunu söyleyeyim yine de.

Teşekkürler hocam ama gidenler nasıl gidiyor? Bu düşük ihtimalle mi yoksa Norveç'te eğitim almak biraz daha mı zor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…