Erasmus nedir?

MükreminT

Hectopat
Daha fazla  
Erasmus nedir? Kaçıncı sınıfta yazılır? Her bölümden yazılabilir mi ya da hangi bölümden yazılır? Yurt dışında kalmak istesem nasıl kalabilirim?

Kısaca öğrenci değişim programı. Sen bir ülkeye gidiyorsun, o ülkeden başka çocuk geliyor. Eğitimine orda devam ediyorsun. Gönüllü ailelerin evinde kalıyorsun.

Giden birileri var mı? Aydınlatsın beni.

Belirli bir süreliğine yurt dışında eğitim görüyorsun. Belirli bir ücreti de var. Kısacası, öğrenci değişim programı denilebilir.

Yapılan sınavla puana göre üniversitenizin anlaşmasının bulunduğu Avrupa üniversiteleriyle öğrencilerin değişimini kapsayan bir programdır. Ücretli ve ücretsiz olarak yapılabilmekle birlikte genel olarak öğrenciler gönüllü ailelerin yanında ücretsiz kalmayı tercih ederler. İkinci ve üçüncü sınıfta gidilebilir. Üniversitenizin Erasmus Hareketlilik Programı sayfasından hangi fakültelerin hangi ülkelerle anlaşmalı olduğunu görebilirsiniz.

Yapılan sınavla puana göre üniversitenizin anlaşmasının bulunduğu Avrupa üniversiteleriyle öğrencilerin değişimini kapsayan bir programdır. Ücretli ve ücretsiz olarak yapılabilmekle birlikte genel olarak öğrenciler gönüllü ailelerin yanında ücretsiz kalmayı tercih ederler. İkinci ve üçüncü sınıfta gidilebilir. Üniversitenizin Erasmus hareketlilik programı sayfasından hangi fakültelerin hangi ülkelerle anlaşmalı olduğunu görebilirsiniz.

Anladım hocam.

Geri
Yukarı