Ergenliğe girilmesine rağmen gelişme hissedilememek

Enahaine

Decipat
Makaleler
1
Son zamanlarda yaşıtlarıma baktıkça bir şeyler anladım. 16 yaşındayım, ergenliğe girdiğimi düşünüyorum ama sanki bazı şeylerim tam gelişmemiş gibi diyeyim. Boyum uzadı, sesim kalınlaştı falan ama kıllanma fazla olmadı. Kaslarım sanki gelişmemiş gibi, şöyle diyeyim spor salonuna gidiyorum 14 yaşında benden 2 yaş daha küçük benden daha sıska bir çocuk var.

Onunla aynı makineyi kullandığımızda çocuk 40 kilo yapıyorsa, ben 32 kilo anca yapıyorum. İkimiz de aynı zamanda başladık. Penis boyu falan da yaşıtlarıma göre kısa tabii birbirimize göstermiyoruz, :D Ne düşünüyorsunuz? Bir doktora görünsem mi diyorum ama ne doktoruna gidebilirim ki?

Dostum bu yaşında böyle hissetmen normal ancak rahat ol her genetik farklıdır farklı insanlarla kendini kıyaslama. Ergenlik sonlanması günümüzde ortalama 23 yaşa kadar ilerlemiş durumda büyük sebebi kötü beslenme ve GDO'lu besinler. Yani daha önünde gelişimin için 7 yıl var.

Yine de içim rahat etsin dersen dahiliye doktoruna git. Hormon testleri yapabilirler.

Son zamanlarda yaşıtlarıma baktıkça bir şeyler anladım. 16 yaşındayım, ergenliğe girdiğimi düşünüyorum ama sanki bazı şeylerim tam gelişmemiş gibi diyeyim. Boyum uzadı, sesim kalınlaştı falan ama kıllanma fazla olmadı. Kaslarım sanki gelişmemiş gibi, şöyle diyeyim spor salonuna gidiyorum 14 yaşında benden 2 yaş daha küçük benden daha sıska bir çocuk var.

Onunla aynı makineyi kullandığımızda çocuk 40 kilo yapıyorsa, ben 32 kilo anca yapıyorum. İkimiz de aynı zamanda başladık. Penis boyu falan da yaşıtlarıma göre kısa tabii birbirimize göstermiyoruz, :D ne düşünüyorsunuz? Bir doktora görünsem mi diyorum ama ne doktoruna gidebilirim ki?

Kıllanma genetikten dolayı geç veya az çıkabilir. Penis boyu bir şey ifade etmez ayrıca.

Dostum bu yaşında böyle hissetmen normal ancak rahat ol her genetik farklıdır farklı insanlarla kendini kıyaslama. Ergenlik sonlanması günümüzde ortalama 23 yaşa kadar ilerlemiş durumda büyük sebebi kötü beslenme ve Gdo'lu besinler. Yani daha önünde gelişimin için 7 yıl var.

Yine de içim rahat etsin dersen dahiliye doktoruna git. Hormon testleri yapabilirler.

Kıllanma genetikten dolayı geç veya az çıkabilir. Penis boyu bir şey ifade etmez ayrıca.

Yani ben doktor falan değilim sadece yaşıtlarıma göre aramdaki farkları söyledim bilmiyorum hepsinin bir açıklaması vardır ama belki doktora giderim yani bir test falan yaptırırım herhalde.

Geri
Yukarı