ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası nasıl çözülür?

Ömer Melih

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar resimlerde de gördüğünüz gibi LOL'ün internet sitesine ve Steam'in internet sitesine girmek istediğimde bu hatayı alıyorum. Bu çok uzun zamandır bu şekildeydi ama ne LOL ne de başka bir oyunu o sıralarda oynamadığım için çok üstüne gitmedim bu hatanın. Ama şimdi bu hatayı çözmek istiyorum ve internette bir sürü video izledim bir sürü yerden bu SSL protokolü nedir ve bu hata nasıl çözülür onu araştırdım ve denedim hepsini ama yok hiçbir şeye yaramadı. Şimdi de sizlerden bana yardımcı olmanızı isteyeceğim. Ve ben bu hatanın yaklaşık 3 yıl önce indirdiğim bir VPN uygulamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Ama işin ilginç yanı bu hata sadece bilgisayarımda değil telefonumdan o sitelere girmek istediğimde de oluyor. Ve ayrıca bu sitelere VPN'le girdiğimde site hatasız açılıyor.

Ek bilgi: Steam masaüstü uygulaması da bu hatayı veriyor ama kütüphane girebiliyorum ve yüklü olmayan oyunları yükleyebiliyorum.

tr.leagueoflegends.com - Google Chrome 8.04.2020 18_33_15.png
tr.leagueoflegends.com - Google Chrome 8.04.2020 18_32_34.png
Steam 8.04.2020 18_33_41.png
Screenshot 8.04.2020 18_36_32.png

Son düzenleyen: Moderatör:
intenet paketinizde güvenli internet gibi servisler varsa buna sebebiyet veriyor. Mesela bende moddb'nin sitesinde veya torrentoyunindir gibi sitelerde bu hatayı alıyorum ama açınca sorun çözülüyor.

Geri
Yukarı