ESD Dosyasını ISO Yapma Aracı

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
ESD dosyasını ISO yapmak için Sizlere bir program tanıtmak istiyorum. Öncelikle Sizlere şunu belirtmek isterim. 11 Kasım 2016 tarihinde Recep Baltaş tarafından açılan konuda ESD Dosyasını ISO Yapma yöntemini denedim. Ben de Technopat Sosyal'de katkıda bulunmak için böyle bir konu açmak istedim. Fazla vakit kaybetmeden adımlara geçelim.
  1. ESD to ISO diye bir program bu işi görüyor. Programı buradan veya buradan indirebilirsiniz.
  2. Programı kurun.
  3. Kurulum işlemi tamamlandıkdan sonra programı çalıştırın. (... 3 noktaya tıklayın) ESD uzantılı dosyanızı seçin ve tamam deyin.

1.PNG

4. Bu işlem zaman alabilir. Bekleyin.
  5. İşlem tamamlandıktan sonra şu şekilde bir ekran gelecek.

2.PNG

6. Artık ESD dosyasını başarılı bir şekilde ISO dosyasına çevirdiniz. Bu esnada tek yapmanız gereken programı kapatmak.
    3.PNG
  7. Bu arada şunu belirtmek isterim. Programı Windows 7 / 8 / 8.1 sistemlerde kullanmak için NET Framework programının bilgisayarda kurulu olması gerekiyor.

Son düzenleme:
Kurulum işlemi tamamlandıkdan sonra programı çalıştırın. (... 3 noktaya tıklayın) ve ISO dosyanızı seçin.

ESD demek istedin herhalde. Bir de bu yöntem artık Insider sürümde çalışmıyor. Çünkü Microsoft artık tam boyutlu ESD vermeyi bıraktı gibi. Artık UUP to ISO yöntemi geçerli:

UUPtoISOSetup

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı