Eşit ağırlıktan sayısala geçmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

1lEren

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 11.sınıf öğrencisiyim. Beni çok fazla zorlamaması için eşit ağırlık seçtim ama istediğim bölümler sayısalda. Sınavda sayısala girebilir miyim? Yapabileceğime inanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AYT sınavında fen bölümünü yapabilirsiniz. Şuan sayısala geçmenizi pek tavsiye etmem çünkü çoğu konular bitti ve siz şimdi sayısala geçerseniz zorlanma ihtimaliniz yüksek. Bu konu hakkında söyleyeceğim bu kadar fakat @Vavien. bu konuda benden daha bilgili. O size daha tavsiye verebilir.

Sınavda istediğin testi çözebilirsin. Okuduğun alanla ilgisi yok. Ama ben eşit ağırlık okuyan birinin yapabileceğine inanmıyorum. Yine de şansınızı denemekten zarar gelmez. Seneye sayısala geçmenizi tavsiye ederim.

Bu arada zorlanmamak için kaçtığınız dersleri görmeden o derslerin sınavına girmek ne kadar mantıklı sizce?

Yani son senede sayısaldan eşit ağırlığa geçen var da tam tersini yapanı görmedim daha :D Yine de yapabilirsin bence ama 11 FKB'ye iyi çalışman lazım. Dönem arasında geçilebiliyorsa geç derim. Çünkü yarısından bile olsa derste dinlemen iyi olur diye düşünüyorum. Özellikle elektrik ve manyetizma ile denge gibi konuları görmüş olursun. Fizikte temel mekanik ve manyetizma var zaten senenin genelinde. İyi bir kitap ve Youtube dersleri ile halledebilirsin ama bence. Esen 11 fizik konu özetli gayet güzel bir kitaptır bence tek başına bile yetebilir :D Kimyada 11'in başında orbital vs. diğer konulardan bağımsız ve kolay sayılır, gazlar da öyle ama çözünürlükten sonra devamını bütün olarak öğrenmen iyi olur, yoksa oturmaz. Biyolojide ise sistemler parça parça ilerlese de her ünitede biraz daha bir şeyler katıyorsun, ilk üniteyi çalışman gerekli çünkü hormonlar, dokular falan ileride karşına çıkıyor bol bol.

Yani hocam tam olarak neden eşit ağırlık seçtiğinizi anlayamadım. Üniversite sınavında istediğiniz alana ait soruları çozebilirsiniz ama Fen derslerinin konularını görmeden nasıl cozeceksiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı