Eski anakart üzerinden sistem yükseltilir mi?

tenpinterry1

Decapat
Daha fazla  
10 yıllık bir anakartim var. Markasini bilmiyorum. Bu PC ekran kartı, RAM vs. taksam nasıl olur? Yoksa anakarti da değiştirmem gerekir mi?

10 yıllık bir anakartim var. Markasini bilmiyorum. Bu PC ekran kartı, RAM vs. taksam nasıl olur? Yoksa anakarti da değiştirmem gerekir mi?
İş görmez. Kullanmak istediğiniz işlemciyi seçip ona uyumlu soketi olan yeni anakart almanız gerekiyor.

Son düzenleme:
Hocam anakart bilmediğimiz için ne kadar ram ekran kartı desteklediğini bilmiyoruz. Net açıklama yapamayız. En azından resim falan koysaydınız en azından bilen biri çıkabilirdi. Onun dışında yükseltme yapabilirsiniz. Ancak eski sisteme para harcamak pek mantıklı değil. Fazla para harcayıp düşük fiyata alacağınız sistem kullanırsınız. Yani örnek siz 2666 Mhz Ram alırsınız, ama sistem 1600mhz destekliyordur. Boşuna para gidecektir. En mantıklısı yeni anakart almak.

Anakartınızın izin vereceği maksimum hız limitleri veya chipset desteği dahilinde yükseltme yapabilirsiniz. Her şeyi desteklemeyecek tabi ki. Misal, DDR5 bellek mimarisi gibi.

Benim PC 12 yıllık anakart Max 4 GB RAM destekliyor 2 soketi var. Ben sadece RAM SSD takviyesi yapmayı düşündüm o bile olmadı. :D

Ya kasanın içine bakacaksın ya da AIDA64 tarzında bir programla anakartın marka modelini öğreneceksin. Eğer 2. veya 3. nesil Intel işlemci destekleyen bir anakart varsa güzel bir şeyler çıkabilir ortaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı