Eski Bilgisayar İçin Antivirüs Programı

ihsank48

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mimar
2 GB RAM ve Pentium işlemcili, internette dolaşırken kullandığım eski bir laptopum var. Bilgisayarı çok yormayacak ve tehditlerden koruyacak bir antivirüs programı önerebilir misiniz?

Bu sisteme şahsen Kaspersky önermem. Bitdefender hiç önermem.
Panda Dome Free önerebilirim. Eğer istiyorsanız lisans satın alabilirsiniz. Gayet hafiftir.
Kaspersky'ın Cloud Free versiyonu aynı şekilde.

Son düzenleme:
O bilgisayarla zaten internete girmek dışında bir şey yapılmaz. O yüzden ublock kurup filtrelerden zararlı ve Rus olanlarını da seçip kullanabilirsin. Bunun dışında Modem firmware güncel değilse güncelleyebilirsin. AV önermek denildiği gibi baya yavaşlatacaktır ama yine de kullanacaksan Kaspersky free olanı kullanabilirsin. Zararlılara da gömülme kullandığında.

O bilgisayarla zaten internete girmek dışında bir şey yapılmaz. O yüzden ublock kurup filtrelerden zararlı ve Rus olanlarını da seçip kullanabilirsin. Bunun dışında Modem firmware güncel değilse güncelleyebilirsin. AV önermek denildiği gibi baya yavaşlatacaktır ama yine de kullanacaksan Kaspersky free olanı kullanabilirsin. Zararlılara da gömülme kullandığında.
Çok fazla PDF kitap indiriyorum, arada virüs indirmiyim diye AV istiyorum windows defender'a da pek güvenmiyorum. Panda dome indirdim çok hafif ama ne derecede koruma sağlar bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı