Eski bilgisayarı hızlandırma

Windows 8.1 ISO sunu indiriyorsunuz ardından 6 GB'lık bir disk böölümü ayırıyoruz ve 6 GB'lık bölüme ISO'yu WinRAR ile açıp içindekileri atıyoruz ardından disk yönetiminden 6 GB'lik bölüme sağ tıklayıp bölümü etkin olarak işaretle deyip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ardından kurulum ekranı geliyor 6 GB'lık bölümü silmeyeceksiniz silerseniz Windows kurulmaz. Ayrıca bu yöntwm ile en az 20 bilgisayara format attım hiçbir sıkıntı çıkmadı böylece ne USB ne de CD ihtiyacı oluyor.

Windows 8.1 ISO sunu indiriyorsunuz ardından 6 GB'lık bir disk böölümü ayırıyoruz ve 6 GB'lık bölüme ISO'yu WinRAR ile açıp içindekileri atıyoruz ardından disk yönetiminden 6 GB'lik bölüme sağ tıklayıp bölümü etkin olarak işaretle deyip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ardından kurulum ekranı geliyor 6 GB'lık bölümü silmeyeceksiniz silerseniz Windows kurulmaz.
Bu taktiği nereden öğrendiniz?

Windows 8.1 ISO sunu indiriyorsunuz ardından 6 GB'lık bir disk böölümü ayırıyoruz ve 6 GB'lık bölüme ISO'yu WinRAR ile açıp içindekileri atıyoruz ardından disk yönetiminden 6 GB'lik bölüme sağ tıklayıp bölümü etkin olarak işaretle deyip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ardından kurulum ekranı geliyor 6 GB'lık bölümü silmeyeceksiniz silerseniz Windows kurulmaz. Ayrıca bu yöntwm ile en az 20 bilgisayara format attım hiçbir sıkıntı çıkmadı böylece ne USB ne de CD ihtiyacı oluyor.

Videosu varsa atabilir misiniz?

Videosu varsa atabilir misiniz?

Hocam videolarda Ultra ISO kullanıyorlar yani sanal bir CD ben ise aracı olmaması için 6 GB'lık bölümü flash gibi kullanıp yapmıştım yanii mantık yürüttüm ama videosu yok (güzel bir fikirmiş aslında çekip atsak izlenir gibi🙃) ama dediğim gibi kurulumda 6 GB'lık bölümü silersek ISO dosyaları gittiği için başarısız oluyor. Ardından PC açılırken Win 8.1 mi setup mu diyor sorarsa Win 8.1i seçip başlatıyor ardından Windows + r tuşlarına basıp MSConfig yazıyoruz önyükleme seçeneğine tıklayıp oradan setupu siliyoruz ve tertemiz bir şekilde format atmış oluyoruz.

Eski bilgisayarı kardeşim için tekrar kurduk. Tekrar açtığımda aşırı yavaştı. Flash bellek olmadığından format atamıyorum. Başka ne gibi yollarla hızlandırabilirim? Bir sürü gereksiz uygulama var bu arada. Özellikleri;
Pentium E5400.
4 GB RAM.
G41.

SSD takın Windows'u SSD'ye kurun çok hızlanır.

Geri
Yukarı