Eski bilgisayarın Windows anahtarı FreeDOS bilgisayara aktarılabilir mi?

zulemazahir

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar alacağım eski bilgisayarimin Windows keyi var fakat ikinci el aldığım için öncesi hakkında bir fikrim yok. Bu bilgisayarin Windows keyini FreeDOS yeni bilgisayarima atabilir miyim atabilirsem nasıl? Bilgisayarların ikisi de laptop.

Retail ise aktarılabilir kolayca. Örneğin Microsoft hesabına eşitleme yaparak yeni aldığınız laptopa lisansı olan laptopa Microsoft hesabına eşitlenmiş lisansı olan hesabı girerseniz etkinleşebilir.

Retail ise aktarılabilir kolayca. Örneğin Microsoft hesabına eşitleme yaparak yeni aldığınız laptopa lisansı olan laptopa Microsoft hesabına eşitlenmiş lisansı olan hesabı girerseniz etkinleşebilir.

OEM kalıcı lisansı 2 farklı bilgisayarda 2 yıldan fazla süredir kullanıyorum, iki bilgisayar aktif çalışıyor.

Belkide sadece şanslıyım.

Etkinleştirme ayarları kısmında bakabilirsiniz. Cihaz muhtemelen OEM lisansla gelmiş sonuçta laptop.

Etkinleştirme ayarları kısmında bakabilirsiniz. Cihaz muhtemelen OEM lisansla gelmiş sonuçta laptop.
OEM lisansliymis. En ucuz yoldan Windows nasıl yüklerim peki? Amazondan falan key alsam ucuza oluyor mu

OEM lisansliymis. En ucuz yoldan Windows nasıl yüklerim peki? Amazon'dan falan key alsam ucuza oluyor mu?

Dediğim yöntemi deneyin eğer olmazsa Retail bir lisans alabilirsiniz. Sağlam lisans sitesini öneririm. Windows'u kullanmak ücretsiz yani lisans anahtarı olmadan gene kullanabilirsiniz ama etkinleşmemiş olur böylece bazı özelleştirme ayarlarını kullanamayabilirsiniz.

Dediğim yöntemi deneyin eğer olmazsa Retail bir lisans alabilirsiniz. Sağlam lisans sitesini öneririm. Windows'u kullanmak ücretsiz yani lisans anahtarı olmadan gene kullanabilirsiniz ama etkinleşmemiş olur böylece bazı özelleştirme ayarlarını kullanamayabilirsiniz.

Lisanslar 40 50 lira falan gözüküyor ama laptopu alacagım sitede Windows'lu seçersem 3000 lira gibi bir fiyat ekleniyor niye böyle oluyor? Ayrıca bir lisans sitesi önerirseniz sevinirim ilk defa FreeDOS alacağım bilgisayarcıya götürüp risk almak istemiyorum

Lisanslar 40 50 lira falan gözüküyor ama laptopu alacagım sitede Windows'lu seçersem 3000 lira gibi bir fiyat ekleniyor niye böyle oluyor? Ayrıca bir lisans sitesi önerirseniz sevinirim ilk defa FreeDOS alacağım bilgisayarcıya götürüp risk almak istemiyorum.

3000 lira olan lisans muhtemelen orijinal olan lisans 40-50 lira ise çalışan lisans tam orijinal mi bilmiyorum. Yani ben 40-50 TL verirdim lisansa.

Yeni konular

Geri
Yukarı