Eski Bir Bilgisayar İle Bilgisayar Mühendisliği

Chucker

Kilopat
Daha fazla  
Dün Bilgisayar Mühendisliğini kazandığımı öğrendim. Bu bölüm için tavsiye edilen türde laptop, masaüstü sistem önerilerine bir göz gezdirdim ama gerçekten eski bir bilgisayarla bilgisayar mühendisliği okunur mu başlıklı bir gönderi göremedim o yüzden ben açayım dedim. Hali hazırda iyi bir masaüstü sistemim var fakat okuyacağım üniversite farklı bir şehirde. Götürsem bile istediğim zaman kolumun altına alıp taşıyamayacağımdan laptop daha mantıklı geldi. Elimde çok çok eskilerden alınan bir laptop (Compaq Presario CQ56) var. Sistem özelliklerini bırakırım. Sizce böyle bir bilgisayarla bilgisayar mühendisliği okunur mu? Okunmazsa bile en azından 1. sınıfı idare etse benim için yine yeterli olur. Üniversitemin ilk sınıf derslerini bırakırım.
Ekran Alıntısı.PNG
ekran 22.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeter tabiki.
Dün Bilgisayar Mühendisliğini kazandığımı öğrendim. Bu bölüm için tavsiye edilen türde laptop, masaüstü sistem önerilerine bir göz gezdirdim ama gerçekten eski bir bilgisayarla bilgisayar mühendisliği okunur mu başlıklı bir gönderi göremedim o yüzden ben açayım dedim. Hali hazırda iyi bir masaüstü sistemim var fakat okuyacağım üniversite farklı bir şehirde. Götürsem bile istediğim zaman kolumun altına alıp taşıyamayacağımdan laptop daha mantıklı geldi. Elimde çok çok eskilerden alınan bir laptop (Compaq Presario CQ56) var. Sistem özelliklerini bırakırım. Sizce böyle bir bilgisayarla bilgisayar mühendisliği okunur mu? Okunmazsa bile en azından 1. sınıfı idare etse benim için yine yeterli olur. Üniversitemin ilk sınıf derslerini bırakırım.
Eki Görüntüle 650421Eki Görüntüle 650422
Linux kurabilirsin o makinaya zaten bilgisayar mühendisliği okuyacağın için büyük ihtimalle derslerini linux üzerinde göreceksin. Linux hafiftir rahatlatı bilgisayarı.

Eki Görüntüle 650421Eki Görüntüle 650422
RAM 8'ı yükseltebildiğiniz kadar notebook un modelini yazıp maksimum kaç gb ram desteklediğini öğrenin ve ona göre tavsiyem 8 gb olmak üzere yükseltne yapın. Birde SSD takılı değilse SSD takın ki günlük kullanım ve açılış kapanış hızları yavaş olmasın. Cd yeri varsa bir aparat ile oraya HDD'i takıp SSD'i de HDD'nin eski yerine takın ki SSD'den tam performans alabileseniz.

Yeter tabiki.

Linux kurabilirsin o makinaya zaten bilgisayar mühendisliği okuyacağın için büyük ihtimalle derslerini linux üzerinde göreceksin. Linux hafiftir rahatlatı bilgisayarı.
Bu konuda pek bilgili olmadığımdan en yenisi en iyisidir deyip Windows 10 Pro kurdum, şuan pek bir problem yok ama Linux daha performanslı ve pili daha az harcıyorsa ona geçebilirim.

Bu konuda pek bilgili olmadığımdan en yenisi en iyisidir deyip Windows 10 Pro kurdum, şu an pek bir problem yok ama Linux daha performanslı ve pili daha az harcıyorsa ona geçebilirim.

Pil konusunu deneyerek anlayabilirsin sadece. Ama daha hızlı olacağı kesin. Bilgisayarının konfigürasyonuna uygun masaüstünü Linux forumunda sorarak öğrenebilirsin.

Geri
Yukarı