Eski CRT monitör elektriğe bağlanırsa arıza çıkabilir mi?

YFK

Hectopat
Makaleler
8
Selam, simdi size kisaca olayi anlatayim. Benim dizustu bilgisayarimin yaklasik iki hafta once ekrani bozuldu. Onceden acilmiyordu daha sonra beyaz oldu iste. Ben ekrani acilmadiginda HDMI ile televizyona baglamayi denemistim ama bu herhangi bir sonuç vermedi. Gecende bizim bodrum katinda eski bir CRT monitor buldum. Direkt VGA girisli oldugu icin denemek istiyorum ancak tam guvenemiyorum. Sizce ben bu monitoru prize taksam kisa devre yapabilir mi? Monitor kisa devre yaparsa o elektrige bagli tum cihazlari yakacagini soyluyor dayim. Ayrica sigorta eski bu yuzden denemeye biraz korkuyorum.

Modeli: Philips 107E21/20z

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun yıllar kullanılmadığı için her an herşey olabilir. Arkadaşın dediği gibi ev dışında sigortalı bir yerde çalıştırmayı deneyin.
Hocam monitor tahmin edebileceginiz gibi cok agir ve cok buyuk. Ayrica yakinlarda da boyle bir ortam yok. Monitorun bir benzerini 2020 yilinda bir kac is icin calistirmistim. Ancak ayni monitor oldugundan biraz supheliyim. Goruntusu ve kablolari falan ayniydi ama aynisi olmadigini soyluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı