Eski Ekran Kartı Driveri Silinmeli mi?

erkekdobbe

Decapat
Geçen günlerde RX 560 4 GB ekran kartı aldım. (İşlemcimle darboğaz yaptığı için, 570 almadım.) Hafta içi gelecek, kendim takmayı düşünüyorum. Eski sürücüyü silmem gerekli mi? Ve bir de ekran kartını sisteme okutmayı nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eski sürücüleri DDU ile kaldırmanızı öneririm. DDU ile sürücü kaldırma. Ekran kartını sisteme okutmanız gerekmiyor. Eskisini söküp, yenisini takın. Donanım bilgisi kendiliğinden aktarılır. Eski sürücüyü kaldırıp, yeni sürücüyü kurmanız yeterli olur.
Eski sürücüleri DDU ile kaldırmanızı öneririm. DDU ile sürücü kaldırma. Ekran kartını sisteme okutmanız gerekmiyor. Eskisini söküp, yenisini takın. Donanım bilgisi kendiliğinden aktarılır. Eski sürücüyü kaldırıp, yeni sürücüyü kurmanız yeterli olur.

Çözüm
DDU önerisi bence de en iyisi fakat ben bayağı çekinirim, eski ekran kartını söküp yenisini taktıktan sonra sistem açılmazsa windows'da oyunlarda garip değişik sorunlara sebep olursa diye korkarım.

Bilenlere sormak istiyorum; eski ekran kartını çıkarmadan DDU'dan ilgili ayarı seçsek tüm kart driver'ları registry'den bios'a kadar silinse ve ardından DDU sistemi kapattığında, sonra kasaya yeni ekran kartımızı taksak masaüstü geldiğinde yeni driver'ı kursak işler sorunsuz halloluyor mu? Win7'de veya Win10'da umarım DDU sonrası başımıza bir iş açılmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı