Eski Güç Kaynağına Güncel Ekran Kartı Takmak

Wınzoömer

Decapat
Daha fazla  
Yeni bir RX 570 aldım. Bu cihaz 8 pin kablo istiyor. Bendeki PSU eski. Bu nedenle dönüştürücü aldım ve 8 pin elde ettim. Fakat 8 pin'lik kablomu güç kaynağımdam gelen 2. kablo yolundan taktım.
1. kablo yolu sadece ana karta bağlı durumda. Dönüştürücü takacak soketi yok. Sizce ekran kartı güç alma konusunda sıkıntı yaşar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Resimden okumaya çalıştım ama tam göremedim. Güç kaynağı 450W mı? Bilgisayarın diğer bileşenleri neler? Toplamda çekeceği güce göre risk analizi yapmak daha doğru olur.

Ancak matematiksel olarak sayılar tutsa da, tercih ettiğiniz yöntemi uzun süreli kullanmamanızı, ilk fırsatta düzgün 8 pin çıkışı olan bir güç kaynağına geçmenizi tavsiye ederim.

Güç kaynağınızda 8 pin çıkış yok. Açıkçası dönüştürücü ile kullanmak pek sağlıklı değil. Arkadaşın da dediği gibi yeni bir güç kaynağı almalısınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı