Eski HDD'yi yeni bilgisayara takma

Sametkılıc28

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar,

Kara cuma indirimlerinde bilgisayar kasası ve HDD dışında her şeyi yeniledim. Sorum şu, yeni topladığım bilgisayara SSD aldım Windows'u ona kuracağım ancak 256 GB bana yetmeyecek. Şu an bilgisayarımda takılı olan HDD'yi bütün montajlar bittikten, SSD'ye kurulumu yapıp bilgisayarı çalışır hale getirdikten sonra bağlasam bilgisayar bunu algılar mı? HDD içinde kurulu olan Windows herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?

Ya da baştan SSD ile birlikte HDD'yi takmam mı gerekir? Montajlama zaten ilk defa yapacağım kafam karışık biraz sürekli video izliyorum bu soruma da cevap bulursam parçalar geldiği anda montajı kafam rahat yapmaya çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu sorunu geçen hafta yeni sistem topladığımda yaşadım. Eski kasa patladığı için HDD'yi risk alıp direk bağladım ve yüklü iki sistemin de Win10 olması sayesinde Yeni sistem HDD'yi algıladı, içerisindeki 1-2GB'lık dosyalarımı çekip format koydum direk.

Selamlar,

Kara cuma indirimlerinde bilgisayar kasası ve HDD dışında her şeyi yeniledim. Sorum şu, yeni topladığım bilgisayara SSD aldım Windows'u ona kuracağım ancak 256 GB bana yetmeyecek. Şu an bilgisayarımda takılı olan HDD'yi bütün montajlar bittikten, SSD'ye kurulumu yapıp bilgisayarı çalışır hale getirdikten sonra bağlasam bilgisayar bunu algılar mı? HDD içinde kurulu olan Windows herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?

Ya da baştan SSD ile birlikte HDD'yi takmam mı gerekir? Montajlama zaten ilk defa yapacağım kafam karışık biraz sürekli video izliyorum bu soruma da cevap bulursam parçalar geldiği anda montajı kafam rahat yapmaya çalışırım.
İstediğin zaman bağlıyabilirsin HDD'yi kablolalarda bir sıkıntı olmazsa algılayacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı