Eski HDD'yi Yeni Bilgisayara Takmak

• Konuyu başlatan alp2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 483

alp2

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde şuan 250 GB SSD takılı eski bilgisayarımdan kalan 2 TB HDD var fakat içinde Windows yüklü oyunlar felan var. Ben bu HDD'yi bilgisayarıma takmak istiyorum. PSU güç bağlantısı ve anakarta sata kablosuyla bağladıktan sonra bilgisayarı açınca yalnızca bağladığım HDD'yi sağ tık biçimlendir yapmam yeterli olur mu yoksa BIOS'dan ayar felan yapmam gerekiyor mu BOOT menüsünden HDD'yi 2.sıraya koymak v.b. pek fazla bilgim yok anlıyacağınız içi dolu bir HDD takıcam onu biçimlendirip kullanmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor sıra sıra izleyeceğim yollarda yardımcı olursanız sevinirim. :D

Son düzenleme:
HDD'yi bağladıktan sonra biostan ikinici sıraya al yeni bağladığın diski. Daha sonra bilgisayarını aç. Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönete tıkla. Oradan Disk Yönetimine gir. Oradan da yeni bağladığın diskin bölümlerini sil tekrar biçimlendir. Diskin hazır.

HDD'yi bağladıktan sonra biostan ikinici sıraya al yeni bağladığın diski. Daha sonra bilgisayarını aç. Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönete tıkla. Oradan Disk Yönetimine gir. Oradan da yeni bağladığın diskin bölümlerini sil tekrar biçimlendir. Diskin hazır.
Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı