Eski iPad modellerinde de çizim yapılabilir mi?

Sueqraa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Harry Potter'a tapıyorum.
Selam, bildiğiniz gibi son yıllarda yeni iPad modelleri ile çizimler yapmak çok popüler. Resim bölümü öğrencisi olarak geleneksel, yani kağıt kalem üstüne çizimlerin yanı sıra dijital çizim de çok ilgimi çekiyor. Ucuz bir çizim tableti ile denemiştim ama pek sarmamıştı, elimin altında bir ekran yoktu çünkü. Şimdi sorum şu şekilde, çok uygun fiyatlara eski nesil bir iPad aldım diyelim, ikinci elden de uyguna bir Apple kalem alsam aynı yeni nesil iPad modellerinde olduğu gibi çizimler yapabilir miyim? Yeni nesil iPad modelleri çok pahalı, kalem zaten tek başına 1400TL olunca ve diğer markalarda da çizimle ilgili bir çözüm bulamayınca böyle bir şey tasarladım kafamda. Böyle bir şey mümkün mü yoksa bu çizim ve kalem uyumluluğu yeni nesillerde mi mevcut?

Bildiğim kadarıyla sanırsam bazı eski iPad modelleri Apple Pencil'i desteklemiyordu. Bende kullanmadığım bir iPad 2 de var hatta satmayı da düşünüyorum. Ama eski iPad'ler çok kasıyor inan ki. Her işini zorlaştırır.

Hocam alabileceğiniz modeller sınırlı zaten Apple Pen 1 destekleyen bir tablet alırsanız pişman olmazsınız. (İpad Mini 5 ve Apple Pen 1 kullanıcısı olarak söylüyorum.)
.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    33,2 KB · Görüntüleme: 71
Hocam alabileceğiniz modeller sınırlı zaten Apple Pen 1 destekleyen bir tablet alırsanız pişman olmazsınız. (İpad Mini 5 ve Apple Pen 1 kullanıcısı olarak söylüyorum.)
.
Hocam bu model Apple Pen 1 destekliyor mu ve fiyatı iyi mi sizce? 2. elde de Apple Pen 1'i 800-900 liraya bulabiliyorum.

Geri
Yukarı