Eski kişiliğime nasıl dönebilirim?

kanty

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 3-4 yıl önce bir çocukla tanıştım. Discord'da kendisi iyi biriydi, aslında tanışmadan önce ben milliyetçi Müslüman küfür dahi arada eden dini, milli değerlere saygılı biriydim fakat onla tanıştıktan sonra bütün hepsi gitti. Sanal zorba denilen tiplerden oldum, sürekli değerlere küfür ediyorum fakat sorun şu bunu yaparken zevk alıyorum. Tek bildiğim zevk alsam dahi yapmadan önce neden diye düşünüyordum ve 1-2 saat önce kekeme çocukla dalga geçelim gel yazdı, bana yalnızca ekrana 5 dakika boyunca bakıp geldiğim şu anki beni düşündüm eskisiyle alakası olmayan, antipati yapmadan bir kişiyle dalga geçen bir insan olmuştum. Eski ben e nasıl geri dönebilirim? Yardımcı olunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 3-4 yıl önce bir çocukla tanıştım. Discord'da kendisi iyi biriydi, aslında tanışmadan önce ben milliyetçi Müslüman küfür dahi arada eden dini, milli değerlere saygılı biriydim fakat onla tanıştıktan sonra bütün hepsi gitti. Sanal zorba denilen tiplerden oldum, sürekli değerlere küfür ediyorum fakat sorun şu bunu yaparken zevk alıyorum. Tek bildiğim zevk alsam dahi yapmadan önce neden diye düşünüyordum ve 1-2 saat önce kekeme çocukla dalga geçelim gel yazdı, bana yalnızca ekrana 5 dakika boyunca bakıp geldiğim şu anki beni düşündüm eskisiyle alakası olmayan, antipati yapmadan bir kişiyle dalga geçen bir insan olmuştum. Eski ben e nasıl geri dönebilirim? Yardımcı olunuz.

'Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.' önce bu arkadaşınla arkadaşlığı bırakmalısın. Gerisinde iradeni kullanıp kendini tutar ve kararlı olursa birkaç ay içinde tamamen bırakırsın ama bu çocukla takılmaya devam edersen bırakman neredeyse imkansız dostum.

Önce onun sana öğrettiği ne varsa ona karşı kullan ki neler yaşattığını bir anlasın, sonra da kes ilişkini.

Her tanıştığınız kişinin kimliğine bürünmemeyi öğrenin önce, kişiliğinizi koruyamazsanız kendiniz olamadığınız için çok yakınırsınız. İradenizi güçlü tutup kişiliğinizi oturttuğunuz zaman içinizde kim varsa o oluyorsunuz zaten, sizin dışınızda kimse kolay kolay değiştiremez.

Ne demişler. "Arkadaş vezirde eder rezilde."

İlla ona uyum sağlıyacağım diye ona benzemene gerek yok. O seni kendisine nasıl benzettiyse sende onu kendine benzetmen lazımdı. Hatta böyle birisi olduğunu gördüğün an ondan uzaklaşman lazımdı. Onunla ilişkini kes. Kendine başka düzgün arkadaşlar bul. Yoksa hiç düzelmez.

Ne demişler. "arkadaş vezirde eder rezilde."

İlla ona uyum sağlayacağım diye ona benzemene gerek yok. O seni kendisine nasıl benzettiyse sende onu kendine benzetmen lazımdı. Hatta böyle birisi olduğunu gördüğün an ondan uzaklaşman lazımdı. Onunla ilişkini kes. Kendine başka düzgün arkadaşlar bul. Yoksa hiç düzelmez.

Teşekkür ederim yorum için bir sorum daha olacaktı kendimi bu tarz çabuk taraf değiştirme, manipüle edilme gibi konulara karşı hayır diyebilmeyi nasıl sağlam şekilde kavrar, öğrenirim?

Teşekkür ederim yorum için bir sorum daha olacaktı kendimi bu tarz çabuk taraf değiştirme, manipüle edilme gibi konulara karşı hayır diyebilmeyi nasıl sağlam şekilde kavrar, öğrenirim?
Empati yap biraz. Dayak yersen görürsün millet birbirini bu bana yan baktı diye öldürüyor.

Empati ile. Kekeme olduğunuzu düşünün. Size bir zorba gelip laf etse ne düşünürsünüz?

Geri
Yukarı