Eski konuya yazma uyarısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alyhisa

Hectopat
Makaleler
2
Technopat Sosyal kurallarında ban yememle ilgili sebepler 5. ve 20. maddelerde geçiyor. Banlayan moderator arkadaş, konuyu hortlatmanın ceza sebebi olmadığını yazmış. Fakat 20. madde bunu desteklemiyor? Moderatör açıklayabilir mi? Ayrıca madem öyle bu pek beni ilgilendirmez fakat 5. madde de bencil insanlara yer yok yazılmış konuyu açan arkadaş banlandı mı? Konu çözüldü ama adam nasıl çözdüğünü yazmamış.

Merhaba,

Öncelikle maddelere ve yazdığınız mesajlara bakalım:

Maddeler:
5. Sorununuz çözüldüğünde bunu nasıl çözdüğünüzü yazın. Böylece başkaları aynı konuyu hortlatmaz ve forum forum dolaşmak zorunda kalmaz. "Çözüldü" yazıp çözümü yazmamak ceza nedenidir. Çözümü yazmamak hesabınızın tamamen silinmesine neden olabilir! Technopat Sosyal'de bencil insanlara yer yok, bilgiyi paylaşacaksınız.
20. Eski konulara gereksiz mesajlar atarak tekrar gün yüzüne çıkarmak ceza nedenidir.

Buradan anlaşılacağı üzere konuyu açtığınızda çözdü iseniz "Çözüldü." yazıp veya hiçbir şey demeden kaçmamalısınız ve çözümü detaylıca belirtmelisiniz, belirtmezseniz uyarı alırsınız. Eski bir konuya çözümü veya alakalı başka bir mesaj yazdığınız takdirde hiçbir sorun olmuyor. Burada sorun olacak mesajlar aynen sizin HyperX Cloud 2 Sesin Kötü Gelmesi konusunda yazdığınız gibi katkıda bulunmayan mesajlar oluyor:

Evet, milattan önce konu vakası 92737627820.

Bu mesaj, konuya herhangi bir çözüm önerisi veya katkıda sağlayacak bir bilgi içermiyor. Konuya gelen biri bunu okuduğunda sorununa çözüm bulmuyor ya da sorunu hakkında hiçbir bilgi vermiyor. Sadece alakasız bir tartışmaya sebep olabilecek nitelikte bir mesaj.

Bu mesajı yazarken alıntıladığınız mesajda yazan ise:

@LykiaT nasıl yaptınız anlatabilir misiniz?

Gördüğünüz gibi konu sahibine çözümü soruyor çünkü konu sahibi şunu demiş:

Kusura bakmayın, çözümü buldum. O yüzden buraya yazmayı unuttum. Teşekkürler ilginiz için.

Konu sahibi konuyu nasıl çözdüğünü anlatmaz ise uyarı alacak.

Uyarı sebebi olabilecek, eski konulara yazılan mesajlara örnek:
  • "Güncel."
  • "Eski günler..."
  • "Şu platformdan ekler misiniz?"
  • "Şuradaki kişi siz miydiniz?"
  • "Bende de aynı sorun var." (Kendi konunuzu açmalısınız.)
Hiçbir şekilde uyarı sebebi olmayacak ve konuda katkıda bulanacak türden mesajlara örnek:
  • "Nasıl çözdünüz?"
  • "Sorun çözüldü mü?"
  • "Bende de aynı sorun vardı ve böyle yaparak çözdüm."
  • "Bu programı kaldırdım, şunu kurdum ve sorunum çözüldü."
  • "Bu parçayı değiştirdim ve sorunum çözüldü."
  • "Yazılımı güncelledim ve sorunum çözüldü."
  • "Buna örnek olarak verilebilecek şeyler..."

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı