Eski NVIDIA sürücüsü nasıl kurulur?

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, bilgisayarımı 2020 Eylül'de aldım ve şu an olduğu gibi düşük GPU kullanımı sorunu yaşıyordum. Birkaç ay sonra yeni sürücü ile bu sorunum çözülmüştü. O sürücüyü bulup kurmak istiyorum ama NVIDIA'nın sitesinden neredeyse tüm sürücüleri yükledim ve kurulumda hepsi hata verdi. Hata ve denediğim sürücülerin fotoğrafını aşağıya bıraktım.
1650289592880.png
1650289620006.png

Eğer bu sürücüleri kurmak için eski Windows sürümüne dönmem gerekiyorsa dönerim.

Not: O zamanlar Win 10 2004 sürümünü kullanıyordum. Şu an 21H2 kullanıyorum.

Yaşayan başka insanlarda olmuş. Şunu dener misiniz?

1. Yüklemek istediğiniz sürücüye sağ tıklayın ve ardından Özellikler'i seçin.
2. Uyumluluk sekmesini seçin.
3. Uyumluluk Modu altında, uyumluluk modunda bu programı çalıştır'ı tıklatın:
4. Aşağı ok'u tıklatın ve sürücünün Windows sürümünü seçin.

@393654
Sürücünün Windows sürümünü seçin demişsiniz ama dediğiniz yerde en yeni Windows 8 var.
1650291519545.png
Kontrol etmekte fayda var hocam bazen gözden kaçabiliyor. Aşağıda ki driverı dener misin?

Şuan yüklü zaten bu, yeni sürücülerin hepsinde problem yaşıyorum.
Aranılan sürüm numarası nedir peki?
Onu bilmiyorum işte. 2020'nin sonlarında yada 2021'in başlarında çıkan bir sürücü olabilir.

Aranılan sürüm numarası nedir peki?
Numara yok. Sadece eski çalışacak bir sürücü arıyoruz.
Sürücünün Windows sürümünü seçin demişsiniz ama dediğiniz yerde en yeni Windows 8 var.

Onu bilmiyorum işte. 2020'nin sonlarında yada 2021'in başlarında çıkan bir sürücü olabilir.
Tamam Windows 8 deneyin.

Şuan hangi işletim sistemini kaç bit kullanıyorsun?

Tamamdır hocam. Benim attığım yerden de bakabilirsiniz. Gerekli bilgileri girin. Karşınıza çıkacak. Güncel bir Windows'a çok eski sürücü uyumlu olmayabilir.

@Zinederon dediğinizi yaptım yine hata verdi.
Tamamdır hocam. Benim attığım yerden de bakabilirsiniz. Gerekli bilgileri girin. Karşınıza çıkacak. Güncel bir Windows'a çok eski sürücü uyumlu olmayabilir.
472.12 sürümünü indiriyorum şu an.
Edit: 472.12 sürümünü yükledim, hata vermedi. Ama kaynak kullanımı vs değişmedi. Performans aynı. Bu sürümün daha eskileri hata veriyor yüklenmiyor, daha yenilerinin ise performansa etkisi olmuyor. Windows'un 2004 sürümünü mü yüklesem?

Son düzenleme:
Hocam, genel olarak performansın Windows sürümü ile alakası yoktur. Boşta RAM kullanımı yüksek bile olsa oyun veya program açılırsa oraya aktarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı