Eski oyunlarda kasma

İşletim sistemi
Windows 10
Arkadaşlar çok güzel bir bilgisayarım var RX580 4 GB, Ryzen 5 2600, 8 GB RAM'a sahip ama Growtopia adlı eski bir oyun var o oyunda çok kasıyor Alt Tab atınca 2 saniye çok akıcı oluyor, sonra kasmaya başlıyor. Yardımcı olabilecek var mı? (Ekran kartı driver güncelledim)
FPS limiti varsa eğer 60 a cekebikirsin kardeşim yoksa da çözünürlüğü düşür oyun eğer en çok hangi çözünürlüğü destekliyorsa onu seç hatta monitorunuzu de buna uyumlu yapın ve tekrar deneyin kasma olmayacaktir.

Sayın @_fatih_kartal_ ve @ErenJokzsxx ;
Lanet okuyarak, pişman olduğunuzu söyleyerek çok yanlış davranıyorsunuz.
Ben ekran kartı sorunlarından pek anlamıyorum ama anlayan hocalarım size yardım edebilirler, AMD'yi kötüleyerek sorununuzu çözemezsiniz.
Ben de bilgisayarımı aldıktan 2-3 gün sonra konu açarak güç kaynağıma lanetler yağdırdım, meğerse güç kaynağım sistemimi korumak için çalışmıyormuş.
Hem de ekran kartınız rezalet bir kart değil, burada ben de dahil kaç kişinin hayali, istediği kart.
Teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Alakası bile yok. AMD iyidir.

Pencere modu ile alakalı olabilir. Pencereli tam ekran yapmayı deneyin.

Abi program yüzünden kart yandi sen ne diyorsun (cidden hata tespitinde de çıktı)

Sayın @_fatih_kartal_ ve @ErenJokzsxx;
Lanet okuyarak, pişman olduğunuzu söyleyerek çok yanlış davranıyorsunuz.
Ben ekran kartı sorunlarından pek anlamıyorum ama anlayan hocalarım size yardım edebilirler, AMD'yi kötüleyerek sorununuzu çözemezsiniz.
Ben de bilgisayarımı aldıktan 2-3 gün sonra konu açarak güç kaynağıma lanetler yağdırdım, meğerse güç kaynağım sistemimi korumak için çalışmıyormuş.
Hem de ekran kartınız rezalet bir kart değil, burada ben de dahil kaç kişinin hayali, istediği kart.
Teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Hocam kartta yok programında var programına söylüyorum ben. Kart canavar aslında ama program sağ olsun kartı yaktı (hasar mı hata mı ne işte onun tespitinden yazılımsal hata olduğu ortaya çıktı.
Dostum 1920x1080 de Full screen iken kasıyordu 1600x900 pencere modunda kasmıyor.

Hocam tam ekran yapınca sistem arkaplanı durduruyır ve o zaman oyun sıkıntılı oluyor ama pencereli tam ekran ya da pencereli moda alırsanız arkaplandaki işkemlerin bazıları devam eder işte o zaman oyun nedense öyle akıcı oluyor.

Arkaplandaki işlemlerle alakalı bence ve tam ekran yapınca onları durduruyor nedense işte.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı