Çözüldü Eski sistem takılıyor ve bazen açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

elegiac

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selam. Elimde en az 9 yıllık bir PC var. Ancak son günlerde bayağı sorun çıkarttı. 2 gün önce kullanırken imleci istediğim gibi hareket ettirebilirken bazı yerlere tıklayamamaya başladım. Örneğin Google'da yeni sekme bile açamıyorum. Tıklıyorum açmıyordu. Ya da bilgisayarı yeniden başlatamıyordum. Kasanın düğmesine basılı tutup kapattım ve yeniden açılması için bastım ancak klavye ve faremin ışıkları yanmadı ve monitöre görüntü gelmedi. Ancak kasa çalıştı ve kulaklığın ışığı yandı. Fişten çekip yarım saat kadar bekledim. Açıldı birkaç dakika kadar sorunsuz bir şekilde kullansam da yine imleç ile bazı yerlere tıklayamamaya başladım bilgisayarı kapatıp ertesi gün tekrar denemek üzere fişten çektim. Bugün yine açtığımdaysa sorunsuz birkaç dakika kullandım fakat bir anda bilgisayar kapandı. Geri açtığımda ise kasadan sesler gelirken monitöre görüntü gelmedi. Sizce bilgisayarın ne sorun var? Çözüm olarak ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
9 yıllık PC için tahminler bol.
HDD sorunlu olabilir.
Anakart ısı sorunları olabilir.
CPU ısı sorunu olabilir.
Harici kart varsa onda sorun olabilir.
PSU artık iş yapamaz hale gelmiş olabilir.
Kısaca RAM ve kasa dışındaki her şey olabilir.
Tüm bunları yapamam derseniz, en yakın PC dükkanına gitmeniz gerekecek gibi.

9 yıllık PC için tahminler bol.
HDD sorunlu olabilir.
Anakart ısı sorunları olabilir.
CPU ısı sorunu olabilir.
Harici kart varsa onda sorun olabilir.
PSU artık iş yapamaz hale gelmiş olabilir.
Kısaca RAM ve kasa dışındaki her şey olabilir.
Tüm bunları yapamam derseniz, en yakın PC dükkanına gitmeniz gerekecek gibi.
SSD yeni. CPU ısısına bakmaya çalışacağım tekrar açılırsa eğer.
RAM'ı söküp temizleyip tekrar takın hocam. Belki sinirden vurup hafif oynatmış olabilirsiniz. Eğer yine düzelmezse format atmayı deneyebilirsiniz.
Format neyi değiştirebilir sizce hocam :D? PC kendi kendine kapanıyor diyorum. Ancak sinirden vurup RAM'leri oynatma kısmı mantıklı geldi. Böyle bir şey yaptım çıkarıp silgiyle silip bi' tekrar deneyeceğim. Teşşekür ederim ikinize de.

Bilgisayarınız çok eski. Galiba rahmetli oldu 😓
Umarım olmamıştır. Daha onla geçirmem gereken birkaç yıl daha var birazcık dayanmalı. !_!

SSD yeni. CPU ısısına bakmaya çalışacağım tekrar açılırsa eğer.

Format neyi değiştirebilir sizce hocam :D? PC kendi kendine kapanıyor diyorum. Ancak sinirden vurup RAM'leri oynatma kısmı mantıklı geldi. Böyle bir şey yaptım çıkarıp silgiyle silip bi' tekrar deneyeceğim. Teşşekür ederim ikinize de.

Umarım olmamıştır. Daha onla geçirmem gereken birkaç yıl daha var birazcık dayanmalı. !_!
Bilmiyorum :(

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı