Eski sistemde kurulu işletim sistemini yeni topladığım sisteme nasıl aktarabilirim?

Pcbosnjak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba konu bana göre biraz karışık geliyor acemi olduğum için; gerekli terimleri vb. bilmediğimden düzgün ifade edemedim şimdiden kusuruma bakmayın.

Benim halihazırda yıllarca kullandığım bir bilgisayarım var fakat bu esnada ben ayrıca sistem topladım;
Aero300 kasa, anakart B350M-K, 8 GB 3000 MHz RAM, 600W Aerocool Power Supply, Ryzen 5 1600 AF işlemci, 240GB SSD vb. Her şeyi mevcut.
Sadece HDD ve Power Supply'ı, daha önce halihazırda kullandığım bilgisayardan çıkarıp yeni sisteme montajlayacağım. Ama bunu yaparken hazır işletim sistemi yeni sistem üzerinde tekrardan açılacak mı? Bu soruya göre de 2 dipnot eklemem gerek:
1 -Windows 7 kullanıyorum; orijinal olduğunu düşünüyorum çünkü Windows Update güncelleme konusunda hiç sıkıntı yaşamadım.
2- Bu kullandığım işletim sistemi HDD üzerine kurulu, ben bunu yeni sistemimdeki SSD üzerine kurmak istiyorum.
Bu sorunlar kafamı iyice allak bullak ediyor, bir şeyi yanlış düşünüyor veya saçmalıyor olabilirim.

USB ile Windows10 yükle diyenler var ama benim HDD üstünde zaten bir tane işletim sistemi var yoksa onu formatlayıp silmem mi gerekiyor hazırı kullanmak daha kolay değil mi; ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı