Eski SSD'deki her şey yeni SSD'ye nasıl aktarılır?

Şu anki sistem de bir sorun yoksa verim alıyorsan klonlayabilirsin. Format ile uğraşmazsın.
Okuma ve yazma hızı daha iyise (araştırmadım kusura bakamayın) direkt kurun temizden.
-Windows 10'ya da Windows 11 ise: Windows ayarlar bölümünden "sistem > sürücü ve depolama > Discos'u değiştir" seçeneğine tıklayın. Bu sayfada "daha fazla seçenek" düğmesine tıklayıp "disk klonlaması" seçeneğini seçerek eski SSD'nin bir kopyasını yeni SSD'ye klonlayabilirsiniz.
-Windows 7 ya da daha eski bir sürüm ise: Macrium Reflect Free gibi bir 3. parti yazılım kullanarak eski SSD'nin bir kopyasını yeni SSD'ye klonlayabilirsiniz. Macrium Reflect Free yazılımı ücretsizdir ve kolay kullanımlıdır. Bu yazılımı yükledikten sonra eski SSD'nin bir kopyasını yeni SSD'ye klonlayabilir ve her şeyin sorunsuz bir şekilde aktarıldığını emin olabilirsiniz.

Ayrıca, bu işlemleri yaparken yeni SSD'yi eski SSD'den daha büyük bir SSD olarak seçmenizi öneririm. Bu sayede yeni SSD'nin tamamını klonlayabilirsiniz.

İyi şanslar!
Saçma bir nedenden dolayı uyarı aldığım için cevap veremedim kusura bakmayın.

Şu anki sistem de bir sorun yoksa verim alıyorsan klonlayabilirsin. Format ile uğraşmazsın.
Sistemde bariz bir sıkıntı yok ama 1 yıldır format atmadım ve zamanı gelmiş gibi hissediyorum.

-Windows 10'ya da Windows 11 ise: Windows ayarlar bölümünden "sistem > sürücü ve depolama > Discos'u değiştir" seçeneğine tıklayın. Bu sayfada "daha fazla seçenek" düğmesine tıklayıp "disk klonlaması" seçeneğini seçerek eski SSD'nin bir kopyasını yeni SSD'ye klonlayabilirsiniz.
-Windows 7 ya da daha eski bir sürüm ise: Macrium Reflect Free gibi bir 3. parti yazılım kullanarak eski SSD'nin bir kopyasını yeni SSD'ye klonlayabilirsiniz. Macrium Reflect Free yazılımı ücretsizdir ve kolay kullanımlıdır. Bu yazılımı yükledikten sonra eski SSD'nin bir kopyasını yeni SSD'ye klonlayabilir ve her şeyin sorunsuz bir şekilde aktarıldığını emin olabilirsiniz.

Ayrıca, bu işlemleri yaparken yeni SSD'yi eski SSD'den daha büyük bir SSD olarak seçmenizi öneririm. Bu sayede yeni SSD'nin tamamını klonlayabilirsiniz.

İyi şanslar!
Hocam iyi şanslar derken? Şansa m ihtiyacım var?

Zaten yeni aldığına kursun 2.nin zaten GB az Windows kur dolar. Okuma, yazma hızına bakablirsiniz hocam ben farkını gördüm.

Hocam yeni aldığım SSD'de eskisine göre okuma hızında %600 artış var. Bu yüzden bütün herşeyi onun içine aktarıp PC'yi genel olarak hızlandırmak istiyorum.

Ben zaten ondan yeni diske klonlama yapabilir bir sorun teşkil etmez hocam okuma yazma hızını etkilemez yeni SSD'de de performans alır.

Hocam Samsung Data Migration üzerinden klonlamayı denedim, her şey aktarıldı ancak sistem hala eski SSD'de gözüküyor.

Hocam baktın %37 daha yüksek diyor direk 1TB kurun öncekinden aşırı önemlileri zaten atabilirsiniz.

Böyle bir SSD aldıysanız 2 tane disk yuvanız vardır muhtemelen takın içindeki önemlileri alın sonra yeni olana Windows'ya da hangi işletim sistemi istiyorsanız kurun.

Üst taraftaki bu bilgisayarı sıfırla seçeneği çok kolay duruyor. Eski SSD'nin kablosunu çekersem sistem otomatik olarak yeni SSD'ye kurulur mu?

Dosya Ekleri

• Ayarlar 2.08.2023 17_36_13.png
    Ayarlar 2.08.2023 17_36_13.png
    61 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Saçma bir nedenden dolayı uyarı aldığım için cevap veremedim kusura bakmayın.

Sistemde bariz bir sıkıntı yok ama 1 yıldır format atmadım ve zamanı gelmiş gibi hissediyorum.

Hocam iyi şanslar derken? Şansa m ihtiyacım var?

Hocam yeni aldığım SSD'de eskisine göre okuma hızında %600 artış var. Bu yüzden bütün her şeyi onun içine aktarıp PC'yi genel olarak hızlandırmak istiyorum.

Hocam Samsung data migration üzerinden klonlamayı denedim, her şey aktarıldı ancak sistem hala eski SSD'de gözüküyor.

Üst taraftaki bu bilgisayarı sıfırla seçeneği çok kolay duruyor. Eski SSD'nin kablosunu çekersem sistem otomatik olarak yeni SSD'ye kurulur mu?

Hocam geç cevap verdim direk USB'ye yükleyin temiz BIOS'tan atın. Yoksa hiçbir anlamı yok. USB'i yoksa atın geçsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı