Eski SSD'yi Yeni SSD'ye aktarma

Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Kamu
Arkadaşlar kullanmış olduğum 120 GB'lık SSD'yi yeni aldığım 240 GB'lik SSD'ye kopyalamak istiyorum. Eski SSD'de windows yüklü değil sadece oyunlar ve programlar var. Herhangi bir program kullanmam gerekiyor mu? Yoksa kesip yeni SSD'ye yapıştırsam olur mu?

Arkadaşlar kullanmış olduğum 120 GB'lık SSD'yi yeni aldığım 240 GB'lik SSD'ye kopyalamak istiyorum. Eski SSD'de windows yüklü değil sadece oyunlar ve programlar var. Herhangi bir program kullanmam gerekiyor mu? Yoksa kesip yeni SSD'ye yapıştırsam olur mu?
Sadece oyunlar varsa kesip yapıştırabilirsin. Sonra da oyunları indirdiğin uygulamaya tanıtman gerek.
Kesip yapıştırmak olmaz. Temiz kurulum ile geçebilirsin veya disk klonlama yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows yokmuş içinde hocam. Sadece oyun dosyaları varmış.

Kesip yapıştırmak olmaz. Temiz kurulum ile geçebilirsin veya disk klonlama yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam içinde windows yok muhtemelen arşiv diski.
Sizce kopyala yapıştır yeterli değil mi?

Sadece oyunlar varsa kesip yapıştırabilirsin. Sonra da oyunları indirdiğin uygulamaya tanıtman gerek.

Windows yokmuş içinde hocam. Sadece oyun dosyaları varmış.
Aynen windows yok. Sadece oyun program var.
Windows'u yeni diske kurmak istiyor bu yüzden klonlama veya temiz kurulum ile geçebilir.
Windows kurmak istemiyorum. Windows M.2 SSD'de. Ben yeni aldığıma eskiyi aktarmak istiyorum

O zaman konuyu açarken belirtebilirsiniz. Eski Windows'u yeni diske nasıl geçiririm diye sorduğunuzu sanıyorum.
'' Eski SSD'de windows yüklü değil sadece oyunlar ve programlar var. '' diye belirtmiştim ama gözünüzden kaçmış sanırım. Yardımcı olabilecek misiniz?
Cevap verebilecek kimse yok sanırım. Siz müsaitseniz cevap verebilir misiniz? @Recep Baltaş
Her şeyi kesip yeni SSD'ye attım. Hiçbir sorun olmadı. Programa gerek yokmuş demek ki öğrenmiş oldum :) Konuyu çözüme kavuştu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı