Eski SSD'yi yenisine aktarmak

cembozkurt92

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu an eski PC'mde kullandığım SATA SSD'mi(içinde Windows 10 Pro yüklü) yeni aldığım laptopuma takmak istiyorum. İlk sorum yeni laptopumun zaten içinde bir M.2 SSD'si var, ben eski SSD'mi takınca laptop bunu direkt olarak görecek mi yoksa BIOS'tan tanıtım yapmam mı gerek? İkinci sorum ise eski SSD'mdeki dosyalarımdan birkaç tanesini yeni SSD'me taşıyınca, yeni SSD'me Windows yükleyip onu ana depolama yani C: Olarak kullanmak istiyorum. Bunu yapınca da eski SSD'mi tamamen temizleyip D: Olarak kullanmak istiyorum. Bunları nasıl yapabilirim? Bu yol mantıklı mı yoksa daha kolay bir yolu var mı aklınıza gelen? Tabi ki en mantıklısı şimdiki SSD'mdeki dosyaları harici bir depolama aygıtına alıp geri kalanını silip sonra yeni laptop'uma aktarmak olurdu ama harici bir hard diskim veya flash belleğim yok.

Öncelikle bios'tan boot olarak hangi diski ilk sıraya koyarsan o diskten başlarsın. İstersen önceki diskinde ki w10'u seç istersen yeni w10 yükle istersen ikisini de ayrı ayrı kullan sana kalmış. Bilgilerini güvendiğin bir cloud sistemine yükleyip indirebilirsin. Bana sorarsan önce iki diski de laptopa tak. Yeni ssd 'ye w10 kur. Laptopu bu ssd'den boot et. Eski ssd'ni yenisine kopyala. Yenisini sıfırla sonra istediklerini eskisine at.

Öncelikle bios'tan boot olarak hangi diski ilk sıraya koyarsan o diskten başlarsın. İstersen önceki diskinde ki w10'u seç istersen yeni w10 yükle istersen ikisini de ayrı ayrı kullan sana kalmış. Bilgilerini güvendiğin bir cloud sistemine yükleyip indirebilirsin. Bana sorarsan önce iki diski de laptopa tak. Yeni ssd 'ye w10 kur. Laptopu bu ssd'den boot et. Eski ssd'ni yenisine kopyala. Yenisini sıfırla sonra istediklerini eskisine at.
Evet en son dediğin mantıklı hocam yenisine windows kurup eski ssd'den istediğim dosyaları yeniye taşıyıp eskisini tamamen sıfırlıcam yanlış anlamadıysam?

Yeni konular

Geri
Yukarı