Eski Windows 10 sürümüne nasıl dönülür?

Rasim Kayrak

Hectopat
Makaleler
2
Yer
5391AA Netherlands
Daha fazla  
Meslek
ben mezun oldum la
Son güncelleme ile biliyorsunuz ki performans düşüşü yaşandı. Benim Windows güncelleme alanında güncelsiniz yazıyor. Yani güncellemişim. Eski performanslı Windows'a nasıl dönebilirim?

Eğer sisteminiz otomatik yedekleme almışsa. Arama çubuğuna Geri yükleme noktası oluştur yazıp açınız ve daha sonra Sistem geri yüklemesine basınız. Orada otomatik alınan bir kayıt var ise yanında tarih yazar. Yani bastığınızda sisteminizi direkt o güne geri döndürür. Tabii ki o tarihten bu yana sisteminize yüklediğiniz ve yaptığınız değişiklikler gidecektir.

Eğer sisteminiz otomatik yedekleme almışsa. Arama çubuğuna Geri yükleme noktası oluştur yazıp açınız ve daha sonra Sistem geri yüklemesine basınız. Orada otomatik alınan bir kayıt var ise yanında tarih yazar. Yani bastığınızda sisteminizi direkt o güne geri döndürür. Tabii ki o tarihten bu yana sisteminize yüklediğiniz ve yaptığınız değişiklikler gidecektir.
Almamış ise ne yapabilirim?

Almamış ise ne yapabilirim?

Windows 10'u, Windows'un önceki bir sürümüne geri alma​

Windows'un önceki bir sürümüne geri dönmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1. Bilgisayarınız fişe takılı değilse bilgisayarınızı prize taktığınızdan emin olun ve Sonraki öğesine tıklayın.
  2. Başlat öğesine tıklayın ve "kurtarma" yazın.
  3. Kurtarma seçenekleri (Sistem Ayarları) öğesini seçin.
  4. Kurtarma'nın altında, Windows [X] sürümüne geri dön seçeneğini seçin. Burada [X], Windows'un önceki sürümüdür.
  5. Geri dönmenizin sebebini seçin ve Sonraki öğesine tıklayın.
  6. Windows [X] sürümüne geri dön öğesine tıklayın.
  7. Geri alma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
Geri alma işlemi tamamlandığında, bilgisayarınız Windows'un önceki sürümüyle açılacaktır. Windows'un bir önceki sürümünde oturum açmak için bir parola kullandıysanız oturum açabilmek için bu parolayı bilmeniz gerekir.

(Alıntıdır)

Veya "Başlat > Yeniden başlat'a shifte basılı tutarak tıklayınız. Daha sonra sisteminiz açılınca sorun gidere basınız. Daha sonra gelişmiş seçenekler ve önceki sürüme geri dön." diyebilirsiniz.
Veya "Başlat > Yeniden başlat'a shifte basılı tutarak tıklayınız. Daha sonra sisteminiz açılınca sorun gidere basınız. Daha sonra gelişmiş seçenekler ve önceki sürüme geri dön." diyebilirsiniz.
Eğer "Önceki sürüme geri dön." yoksa "Güncelleştirmeleri kaldır." diyebilirsiniz.

Veya "başlat > yeniden başlat'a Shift'e basılı tutarak tıklayınız. Daha sonra sisteminiz açılınca sorun gidere basınız. Daha sonra gelişmiş seçenekler ve önceki sürüme geri dön." diyebilirsiniz.

Eğer "önceki sürüme geri dön." yoksa "güncelleştirmeleri kaldır." diyebilirsiniz.

En son kalite güncelleştirmesini kaldır yaptım bakalım değişiklik olacak mı.

Yeni konular

Geri
Yukarı