Eski yıllar daha mı güzeldi?

SAGA31

Centipat
Yer
Balıkesir-Bursa
Arkadaşlar hatırlıyorum da ortaokul senelerimde daha mutluydum.
Arkadaşlarımla akşam ezanına kadar top oynardık, sosyal medya kullanmıyordum, fen dersleri eğlenceliydi ve laboratuvar da işliyorduk.
12.sınıf olduğumdan beri eski günlerimi özlüyorum. Bilmiyorum belki üniversite sınavından dolayıdır ya da alım gücüyle mutluluk doğru orantılıdır veya büyüdüm...
Siz de benimle benzer duyguları yaşıyorsanız yazın konuşalım.

Normalde bu kadar özlenmez ancak hem küçüklüğümüz hem de ülkenin o zamanlar nispeten daha iyi olması ayrıca o zamanın özellikleri bizi 3 kat daha geçmişi ister kılıyor.

Arkadaşlarımla akşam ezanına kadar top oynardık, sosyal medya kullanmıyordum, fen dersleri eğlenceliydi ve laboratuvar da işliyorduk.
12.sınıf olduğumdan beri eski günlerimi özlüyorum. Bilmiyorum belki üniversite sınavından dolayıdır ya da alım gücüyle mutluluk doğru orantılıdır veya büyüdüm...

Eskisine nazaran daha çok şeyin farkındayız önceden derdimiz falan yoktu sokakta oynadigimiz oyunla mutlu oluyorduk ettiğimiz kavganin sonundaki küslük 10 dk surmuyordu eski imkanlarin olsa şu durumda yine zevk alamazsin ama şöyle de bir şey var mutlu olmak istersen her şekilde mutlu olabilirsin uğraşlarimiz azaldi bu bize bağlı aslında ben 12. sinifken ticarete sarmistim Letgo'dan malzeme alıp satiyordum canım sıkılırsa şimdi de ahşap falan yontuyorum değişiyor malzeme diyebilirsin mesela ben gezmeyi de fazla sevmem parayı malzemeye gömüyorum bir şey yapmak isteyince durumun ne olursa olsun cabalarsan yapılıyor ya sonunda mutlu olacagin bir hedef seçip onun sonunda başka bir şey seçmen lazım boşluğa düştüğünde mutsuz oluyorsun işte her zaman koşuşturma gerekiyor.

Normalde her insan geçmiş yılları özler fakat Türkiye'de gerçekten eski yıllar çok daha iyi olduğu için eskiye daha fazla özlem duyuyoruz.

Eskisine nazaran daha çok şeyin farkındayız önceden derdimiz falan yoktu sokakta oynadigimiz oyunla mutlu oluyorduk ettiğimiz kavganin sonundaki küslük 10 dk surmuyordu eski imkanlarin olsa şu durumda yine zevk alamazsin ama şöyle de bir şey var mutlu olmak istersen her şekilde mutlu olabilirsin uğraşlarimiz azaldi bu bize bağlı aslında ben 12. sinifken ticarete sarmistim Letgo'dan malzeme alıp satiyordum canım sıkılırsa şimdi de ahşap falan yontuyorum değişiyor malzeme diyebilirsin mesela ben gezmeyi de fazla sevmem parayı malzemeye gömüyorum bir şey yapmak isteyince durumun ne olursa olsun cabalarsan yapılıyor ya sonunda mutlu olacagin bir hedef seçip onun sonunda başka bir şey seçmen lazım boşluğa düştüğünde mutsuz oluyorsun işte her zaman koşuşturma gerekiyor.

Kobe bryant: "Rüya varış değil yürüdüğün yoldur."

Kobe bryant: "rüya varış değil yürüdüğün yoldur."

Tabii zevk aldığın bir hobi edin takil kafana göre zevk almaya bak bu öyle bir şey olsun ki ileride de sana bir yarari olsun büyük bir başarı değil ama şimdi cevremde bir alet bozulursa bana gelir kesinlikle yapar gönderirim işsiz kalsam tamircilik yapabilirim herhangi bir yerde o kadar tecrubem oldu yakinlara da cuzi miktarlara yapıyorum malzeme + iscilik için harclikta çıkarıyor ben yaparken zevkte alıyorum vakit geçiyor gelecekte de işime yarayacak bir tasla 4 kuş vuruyorum niye mutsuz olayım.

Eskiler guzeldi diyemeyiz niye diye sorarsan.
1.darbeler
2.gereğinden fazla kekoluk.
3.eğitimdeki öğrencilerin başarısızlığı.
4.öğrencilerin soytarılığı.
5.15 Temmuz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı