Eskiden neden daha mutluyduk?

Eski çizgi filmler, hayatlar ve çoğu duruma karşı daha potiftik. Her şey daha kaliteli gibiydi. Sanki artık hayattan zevk aldığımız şeyler çok azılıyor. Eskiden severek izlediğimiz animasyonlar günümüzde yok, veya katlanamıyoruz. Oyunlar içinde böyle düşünüyorum eskiden oyunları zevk almak için oynardık, GTA Vice City'de falan ömrümü gömerdim ama hiç görevleri bitireyim kafasında oynamazdım.

Şimdi hem oyunları beğenmiyoruz, hem de sadece görev için oynuyoruz genel olarak zevk almıyoruz. Bitirdim demek için oyun oynuyoruz.

Sosyal ilişkiler gitgide azalıyor. Sokakta oynayan çocuklar artık yok, okul vb zorunlu eğitim kurumları olmasa insanların sosyalleşeceği gerçek alanlar yok oldu. Küçükken insanlar daha saf daha mutlu gibiydi büyüdükçe olgunlaşıyoruz belki ama olgunlaşmak iyi mi bilemiyorum...

Küçükken değerini biliyorduk belki de bazı şeylerin...
O dar kafamızla hayata hep mutlu şekilde bakıyorduk.
Şimdi sorumluluk arttı iş güç çoğaldı kendimize bile zaman ayıramaz olduk bence sorun bu.

Eskiden internet yoktu tüplü televizyon vardı çizgi film izler dışarıda akşama kadar oynar eve gelir yatardık hiçbir olayı bilmezdik şimdi gerçekleşen her türlü olayı saniyesinde görüyoruz ve artık dünyanın çivisi çıkmış durumda kimsenin kimseye saygısı kalmadı üstüne ülkenin durumu üstüne üstlük son yaşanan savaş olayları her şeyi takip ediyoruz eskidende yaşanıyor muydu yaşanıyordu ama internet yoktu telefon yoktu anne babamızda tuşlu telefon vardı eskiden ne masum insanlarmışız be.

Eskiden internet yoktu tüplü televizyon vardı çizgi film izler dışarıda akşama kadar oynar eve gelir yatardık hiçbir olayı bilmezdik şimdi gerçekleşen her türlü olayı saniyesinde görüyoruz ve artık dünyanın çivisi çıkmış durumda kimsenin kimseye saygısı kalmadı üstüne ülkenin durumu üstüne üstlük son yaşanan savaş olayları her şeyi takip ediyoruz eskidende yaşanıyor muydu yaşanıyordu ama internet yoktu telefon yoktu anne babamızda tuşlu telefon vardı eskiden ne masum insanlarmışız be.

Ben kendimden örnek veriyorum. Telefinum yoktu PC eski vardı o zamanlar PC'yi acmazdim dahi dışarıdan cikmazdim. Simdu oyunlar dahi kesmiyor🙁

Yeni konular

Geri
Yukarı