Ethereum neden bu kadar düştü?

Öneriyi veriyor insanlar alıyor düşüyor. Sonra insanlar batıyor Elon Musk satın alıyor.
Saçma. Eğer arz sabit, talep düşükten yükselişe geçerse, fiyat artar. Düşmez. Bunun için insanlar almaya başladığında, yani talep yükseldiğinde arzın talepten daha fazla yükselmesi lazım ki düşüş olsun. Doge'de olan bu. Doge sınırsız arzı olan bir para. Yani istenilen kadar üretilebilir. Bu yüzden düşmesi çokta şaşırtıcı değil. Fakat bitcoinde ve ethereumda olan biraz daha farklı bir hikaye. Ethereum'da bir çok büyük miktarda eth sahibi, elindekileri sattı. Dolayısıyla piyasada bir fazlalık var. Mining + piyasaya giren onlarca eth düşüşe sebep oluyor. Basite indirgediğimizde durum bu. BTC için hikaye farklı ve tamamen benim kapasitemin dışında, o yüzden yorum yapamıyorum. Fakat elon musk'ın Tesla'nın ödeme seçenekleri arasından BTC'yi çıkartması, elindeki BTC'yi piyasada satması (baya fazla ediyor) attığı twitler ve biyografi güncellemeleri sayesinde BTC'ye olan ilgiyi düşürdü dolayısıyla o yüzden bir artış var. Elon Musk-BTC ilişkisinde yapabildiğim en fazla yorum bu.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_2.png

Hatta az bile söylemişim 30 günde 210 bin TL düşmüş.
Ben aldığımda 45 bin dolardı.
Şimdi 32000 dolar
13bin dolar = 112bin TL.
İnşallah düşer de ekran kartlarını salarlar. Yoksa başka çözümü yok.

Bence düşmesini bekleme 1000 doların altına düşmezse ekran kartları ucuzlamaz.
Şu an 2400 dolar:)

Yeni konular

Geri
Yukarı