Ethernet bağlantısı ile görüntülü konuşma

Emir2507

Decapat
İyi günler. İki bilgisayarı birbirine bağlamak oldukça basit. RJ-45 kablosu ile iki bilgisayar arasında yüksek hızlı veri transferi sağlanabiliyor. Sizlere sorum, iki adet bilgisayar var ve bunlar birbirine 12 metre uzunluğundaki RJ-45 kablosu ile bağlı ve dosya transferi sağlıyorum ( internet yok ) bu teknik ile kullanılabilir chat programı, görüntülü konuşma programı mevcut mu? İki PC arasında Sohbet etmek istiyorum bu mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel görüntülü görüşme programları uzak sunucuya bağlanıp islemleri gerçekleştiriyor. Sizin yazdığınız gibi bir şey duymadım ancak varsa ben de öğrenmek isterim.

Güncel görüntülü görüşme programları uzak sunucuya bağlanıp islemleri gerçekleştiriyor. Sizin yazdığınız gibi bir şey duymadım ancak varsa ben de öğrenmek isterim.

Görüntülü görüşme çift yönlü iletişim diye biliyorum yani aynı anda hem bilgi gelir hem de bilgi gider. Ama bu teknikle çift yönlü veri aktarımı mümkün olmayabilir bu da demek oluyor ki görüntülü konuşma olmaz. Mesajlaşma daha mantıklı geliyor. Mesajlaşma tek yönlü olabilir aynı anda mesaj atılma durumunda yazılımsal bekletme olup bu sorunun önüne geçilebileceğini düşünüyorum.

Görüntülü görüşme çift yönlü iletişim diye biliyorum yani aynı anda hem bilgi gelir hem de bilgi gider. Ama bu teknikle çift yönlü veri aktarımı mümkün olmayabilir bu da demek oluyor ki görüntülü konuşma olmaz. Mesajlaşma daha mantıklı geliyor. Mesajlaşma tek yönlü olabilir aynı anda mesaj atılma durumunda yazılımsal bekletme olup bu sorunun önüne geçilebileceğini düşünüyorum.

Haklısınız ancak benim bahsettiğim şey Discord, Skype gibi uygulamaların çalışma şekliydi. Sunucuya gitme meselesi yani.

Geri
Yukarı