Ethernet Bağlantısında İnternet Erişimi Yok Hatası

jaderael

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bilgisayarım da okul interneti kullanıyorum. 3 ay öncesine kadar sorunsuz kullanıyordum. Ethernet girişimin ışıkları yanıyor bilgisayarım kabloyu görüyor ama internet yok hatası veriyor. Bir türlü çözemedim.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ alt da kablo ile bağlı olduğunuza dair bir simge olması gerekir, ona sağ tıklayıp onar dediğinizde size fikir sahibi olmanızı sağlayacak bir yönlendirme çıkabilir. Görselde kablosuz bağlantı kurduğunuz görünüyor.
Ayrıca modem ayarlarından kısıtlama getirilmiş olabilir mi diye de bir soru takıldı kafama.

Sağ alt da kablo ile bağlı olduğunuza dair bir simge olması gerekir, ona sağ tıklayıp onar dediğinizde size fikir sahibi olmanızı sağlayacak bir yönlendirme çıkabilir. Görselde kablosuz bağlantı kurduğunuz görünüyor.
Ayrıca modem ayarlarından kısıtlama getirilmiş olabilir mi diye de bir soru takıldı kafama.
Hocam az çok tarayıcıdan girebiliyorum internete ama onun dışında görmüyor.
Bilgisayarınıza Ethernet driverini yüklediniz mi ?
Update güncel eksta olarak intel driver kısmından da kontrol ettim. Bir sorun olmaması lazım. Ama bilmediğim bir yer varsa söyleyebilir misiniz hocam?

Dosya Ekleri

• s.jpg
    s.jpg
    203,9 KB · Görüntüleme: 40
Tarayıcıdan az çok girebiliyorum ne demek anlamasam da, siz internete wifi olarak bağlısınız. Yukarıda ki paylaştığınız resimde (Ağ İnternet Yok) yazan bölüme sağ tıklayıp onar deyin. Bu şekilde gelecek olan talimat ile kabaca fikir sahibi olmak mümkün olabiliyor.

Hocam az çok tarayıcıdan girebiliyorum internete ama onun dışında görmüyor.

Update güncel eksta olarak intel driver kısmından da kontrol ettim. Bir sorun olmaması lazım. Ama bilmediğim bir yer varsa söyleyebilir misiniz hocam?
Anakartınızın driver bölümünde ethernet driverini bulabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı