Ethernet bağlantısu kablolu bağlantı yapılmıyor

murtozturkk

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Ethernet kablosuyla bağlantı kuramıyorum. Ağ bağlantılarında Ethernet ile ilgili bir durum yok.
BIOS menüsünden onboard LAN aktif ettim çözüm olmadı. 1 yıl kadar önce kablolu bağlantı yapıyordum herhangi bir problemi yoktu.
Sürekli olarak Ethernet girişinden turuncu ışık yaniyor bir anlamı var mıdır?

Resimlere bakmayı unutmayın arkadaşlar şimdiden teşekkürler.
@recepbaltas
@Murat5038
@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    41,4 KB · Görüntüleme: 31
  • Adsız.png
    Adsız.png
    49 KB · Görüntüleme: 27
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
İşinizi geçici olarak çözmesi adına USB'den Ethernet aparatı var isterseniz onu alabilirsiniz. Arıza varsa eğer teyit etmek isterseniz de başka bir işletim sistemi (Ubuntu olabilir) kurup oradan da test edebilir misiniz?

İşinizi geçici olarak çözmesi adına USB'den Ethernet aparatı var isterseniz onu alabilirsiniz. Arıza varsa eğer teyit etmek isterseniz de başka bir işletim sistemi (Ubuntu olabilir) kurup oradan da test edebilir misiniz?
yeni bir ethernet cihazı siparşini verdim bugun yarın elime ulaşır bide onunla deneyeceğim eğer dediğiniz gibi çözüm olmazsa farklı bir işletim sistemiyle denerim, duruma göre haber edeceğim sizi :)
merhaba tekrardan sipariş verdiğim usb - dönüştürcü geldi yalnız telefon hızından baktığımda 25-30mbit değerleri alırken kablolu olmasına rağmen 8mbi i bulamıyorum 7.70 lerde sabit gibi geçmiyor orayı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı