"Ethernet" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil ve varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor

Mert096

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Bilgisayarımdan internete bağlandığımda internet yerinde sarı ünlem çıkıyor, sorun gider yaptığımda başlıkta yazan sorunları buluyor. Düzeltince çok geçmeden yine aynısı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun Windows'tan da kaynaklanabilir, modeminizden de. Öncelikle modeminize varsa Firmware güncellemesi yapın. Daha sonra bu araç ile bağlantı onarımı yapın:

Complete Internet Repair

Kablo bağlantılarını da kontrol edin.
Sorun büyük ihtimal Windowsta çünkü bu sorunla sadece bilgisayarda karşılaşıyorum telefonda vs. internette kopma olmuyor. Home Gateway HG255s modemim bu. Firmwarenin ne olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında fikrim yok, biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de olmuştu. Muhtemelen bina içi tesisatta problem var ve şu an aldığın internet kaç MBit ise onu desteklemiyor. Wi-Fi kullanan cihazlarda problem olmuyor ve ethernet ile bilgisayarda kullanmaya çalışırken bağlantın kopuyorsa bunu ben de yaşadım ve dışarıdan odama kablo çektirmiştim.

Ağ kartı donanım kimliği ve işletim sistemin nedir?
Home Gateway HG255s modemim bu. Firmwarenin ne olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında fikrim yok, biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?
Firmware modemin donanım yazılımıdır ama siz ISP modemi kullanıyorsunuz ve bu modemlere kolay kolay FW güncellemesi gelmiyor. Ayrıca bu modelde güncelleme işlemi otomatik gerçekleşiyor sanırım.

IP yapılandırmasını görseldeki gibi yapıp dener misiniz?

ip.png

IP adresi kısmını, 55 ile biten bir cihaz varsa farklı rakam girin.

Firmware modemin donanım yazılımıdır ama siz ISP modemi kullanıyorsunuz ve bu modemlere kolay kolay FW güncellemesi gelmiyor. Ayrıca bu modelde güncelleme işlemi otomatik gerçekleşiyor sanırım.
işletim sistemim windows 10. Ağ kartı donanım kimliğine nereden bakabilirim?

şuanda aynı kalo ile laptopumdan bağlanıyorum hiçbir sıkıntı yok internette
kablo ile olacak yanlış oldu
Bende de olmuştu. Muhtemelen bina içi tesisatta problem var ve şu an aldığın internet kaç MBit ise onu desteklemiyor. Wi-Fi kullanan cihazlarda problem olmuyor ve ethernet ile bilgisayarda kullanmaya çalışırken bağlantın kopuyorsa bunu ben de yaşadım ve dışarıdan odama kablo çektirmiştim.
aynı kablo ile laptopta bir sorun olmuyor sorun bilgisayarda sanırım
lütfen şuanda dayanılmaz hale gldi interneti kullanamıyorum neredeyse çözüm yolu bulabilecek yokmu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı