Ethernet kablosu 100 Mbps hız alınamıyor

Umut Kut4y

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 500Mbps internet bağlantım var internetteki her şeyi denememe rağmen kablolu olarak asla 100Mbps üstü alamıyorum.
Hız&ikili kısmını 1.0Gbps tam ikili olarak değiştirdim. CAT6 ve CAT5e kablo ile denedim. Kablolarda sorun yok, dizüstü bir bilgisayarda denediğimde tam hız alabiliyorum fakat masaüstü bilgisayarıma kablo ile bağlandığımda maalesef ki 100Mbps'yi geçemiyorum.

Anakart olarak MSI B550M Pro VDH Wi-Fi kullanıyorum.

Daha önce başına böyle bir sorun geldiğinde Gbps adaptörler harici farklı bir yoldan sorununu çözebilen oldu mu?

Kablo uzunluğu ne kadar biliyor musunuz cat5/6 kablolarda 100mt sonra hızı oldukça azalıyor.

Son düzenleme:
Kabloyu taktığınızda kabloyu sokette tutup destek olun.
Destek yaptığınız sürece 1000 Mbps alıyorsa soketiniz temassızlık yapıyordur.
Temassızlık yapıyorsa, kablonun ucunu pinleri kapatmadan bir iki kat elektrik bandı ile genişletmeyi deneyebilirsiniz.

Kablo uzunluğu ne kadar biliyor musunuz cat5/6 kablolarda 100mt sonra hızı oldukça azalıyor.

CAT6 kablom 10 metre ve laptopta tam hız alabiliyorum. CAT5e kablomda ise 1 metre.

Kabloyu taktığınızda kabloyu sokette tutup destek olun.
Destek yaptığınız sürece 1000 Mbps alıyorsa soketiniz temassızlık yapıyordur.
Temassızlık yapıyorsa, kablonun ucunu pinleri kapatmadan bir iki kat elektrik bandı ile genişletmeyi deneyebilirsiniz.

Az önce iki kablomda da bu işlemi uyguladım. Herhangi bir değişiklik olmadı.

Geri
Yukarı