Ethernet kablosu hızı etkiler mi?

isomiso4856

Decapat
Yer
Bilecik
Daha fazla  
Kablonun uzunluğu örneğin 10M kablo ile 100M kablo arasında ne kadar fark oldur veya olmaz ve kablonun türü CAT4, CAT5, CAT6 gibi.

Kablonun uzunluğu örneğin 10M kablo ile 100M kablo arasında ne kadar fark oldur veya olmaz ve kablonun türü CAT4, CAT5, CAT6 gibi.
Hocam hızda ciddi bir fark yaratmaz ama bazı değerlerde yaratır daha profesyonel değerler ve paketlerde. (Bunlar benim deneyimlerim kişiden kişiye farklilik gösterebilir.)

PC Hocası kanalı uzunlukla ilgili bir video yapmıştı, ve kablo uzunluğuna bağlı olarak hız olarak düşme diye bir şey olmamıştı.

Hız konusunda ise kablo çok önemli, ben @Yener K. önerisiyle Nexans aldım, Nexans firması sadece bu alanda kablo üretiyor. Kablodan memnunum da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam hızda ciddi bir fark yaratmaz ama bazı değerlerde yaratır daha profesyonel değerler ve paketlerde. (Bunlar benim deneyimlerim kişiden kişiye farklilik gösterebilir.)
Kaliteli olduktan sonra uzunluk aşırı bir etki etmez ama arkadaşın da dediği gibi daha profesyonel değerlerde fark yaratabilir.

Günlük kullanıcı farkı anlamaz. Sadece çok aşırı uzun kablo kullanırsanız güç kaybından sinyal alamazsınız o kadar.

Evet etkiler ama bulunduğun konumdaki A veya B operatörü kullanımınada bağlı senin çevrende ne kadar az kişi kullanırsa o operatörü o kadar hızlı olur. İnternetin örneğin 20Mbps bir internetin var cevrenizde o operatörden 50 kisi kullanirsa o an sana 10 Mbps hiz gelir. Eger denersen bir gün gece 1 veya 2 de internete gir internetinin daha hızlı olduğunu fark edersin sabaha göre.

Faydalı oldusa yorumumu begenir misin? İyi gunler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…